Środa, 1 lutego
Imieniny: Ignacego, Seweryna
Czytających: 3841
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wypadek we mgle w Janowicach

Wtorek, 14 września 2010, 7:51
Aktualizacja: Środa, 15 września 2010, 7:36
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Wypadek we mgle w Janowicach
Fot. Angela
Dwie osoby – kierowca i pasażero dostawczego auta – zostały ranne w wypadku, do którego doszło dziś przed godz. 7 w Janowicach Wielkich przy ulicy Świerczewskiego. Zdarzenie zakwalifikowano jako wypadek drogowy. Prawdopodobna przyczyna: mgła i zbyt duża prędkość.

się okazało, samochodem marki Mercedes jechał dostawca pieczywa z Radomierza. Z nieoficjalnych źródeł wiadomo, że pasażerem pojazdu był przypadkowy grzybiarz, który zabrał się okazją.

Kierowca samochodu dostawczego na łuku drogi jadąc od strony Jeleniej Góry do Janowic Wielkich zjechał na pobocze, przewrócił się i dachem uderzył w drzewo. W aucie uwięzieni został zarówno pasażer, jak i kierowca. Dzięki błyskawicznej i profesjonalnej akcji strażaków, którzy rozcięli pojazd, poszkodowanych udało się uwolnić po trzydziestu minutach. Przez cały czas policjanci i strażacy byli w stałym kontakcie słownym z poszkodowanymi. Przyczyną zdarzenia była najprawdopodobniej prędkość i mgła – mówi starszy aspirant Włodzimierz Maślak z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Poszkodowani zostali przewiezieni do szpitala. Pasażer ma złamaną nogę oraz obrażenia klatki piersiowej. Kierowca doznał ogólnych potłuczeń. Auto, w którym przewożono pieczywo, jest kompletnie zniszczone. Policja ustala szczegóły kraksy. Na miejsce przyjechały dwie karetki pogotowia oraz strażacy z PSP Jelenia Góra i OSP Janowice Wielkie.

Policjanci ostrzegają innych kierujących i apelują by nie tylko na krętej drodze do Janowic Wielkich, zachować szczególną ostrożność. Przypominają, że poranki będą coraz częściej mgliste, stąd konieczność zdjęcia nogi z gazu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (32)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group