Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 3186
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Wypadek rowerzystki

Wtorek, 18 sierpnia 2020, 7:05
Aktualizacja: Piątek, 21 sierpnia 2020, 7:49
Autor: WAC
Region: Wypadek rowerzystki
Fot. GOPR
Kolejny bardzo pracowity weekend mają za sobą ratownicy z Grupy Karkonoskiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Goprowcy interweniowali na szlakach aż 10 razy. Powodem zgłoszeń najczęściej były urazy spowodowane potknięciami i upadkami. Do najpoważniejszego wypadku doszło w niedzielę (16.08) w Górach Izerskich. Na jednym ze stromych asfaltowych zjazdów prowadzących z Polany Izerskiej w kierunku Świeradowa-Zdroju wypadkowi uległa kobieta, która w wyniku niezapanowania nad rowerem przy większej prędkości doznała licznych obrażeń ciała. Niestety nie miała kasku, który z pewnością mógłby w znacznym stopniu zmniejszyć bolesne skutki upadku.

Wybierając się na górską, rowerową wyprawę pamiętajcie o kaskach, to podstawa waszego bezpieczeństwa! - apelują ratownicy górscy. - Ważne jest też, aby szczególnie na zjazdach uwzględniać fakt, że górskie drogi nawet gdy ich nawierzchnia z pozoru wydaje się bezpieczna, kryją wiele niebezpieczeństw, pamiętajcie o tym i zawsze dostosowujcie prędkość zjazdu tak, by w każdej chwili mieć możliwość zatrzymania się czy też uniknięcia przeszkody.

Twoja reakcja na artykuł?

1
2%
Cieszy
6
10%
Hahaha
1
2%
Nudzi
14
22%
Smuci
9
14%
Złości
32
51%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (32) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group