Poniedziałek, 21 września
Imieniny: Jonasza, Mateusza
Czytających: 1752
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wypadek na rondzie Majewskiego

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 19 lipca 2017, 20:01
Aktualizacja: Piątek, 21 lipca 2017, 7:29
Autor: Kawonz
Fot. Kawonz
Ranny rowerzysta trafił do szpitala na skutek wypadku na rondzie Majewskiego (ul. Jana Sobieskiego i Zgorzelecka) w Jeleniej Górze. Do wypadku doszło dzisiaj (19.07 około godz. 16.00. Mężczyzna został potrącony przez kierującego samochodem osobowym typu pickup marki Ford Ranger, który prawdopodobnie nie zauważył rowerzysty poruszającego się już po rondzie.

Wstępnie ustalono, że 62-letni kierujący fordem, jadąc ul. Jana III Sobieskiego w kierunku ul. Zgorzeleckiej, po wjeździe na rondo nie zauważył rowerzysty, który jechał od strony ulicy Zgorzeleckiej w kierunku ul. Jana III Sobieskiego drogą na Zgorzelec.

Rowerzysta odniósł obrażenia i został przewieziony do szpitala. Kierujący samochodem i poszkodowany byli trzeźwi. Sprawcą zdarzenie jest kierowca samochodu. Rowerzysta jednak dopuścił się wykroczenia, ponieważ powinien skorzystać ze znajdującej się obok trasy rowerowej, a nie wjeżdżać na jezdnię.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (31) Dodaj komentarz

~gość 19-07-2017 20:34
nie kupiłbym Forda Rangera.
~Kk 19-07-2017 20:40
A on ma tam sciezke rowerowa co on robi na rondzie
~Bambo 19-07-2017 20:41
I co Policja na to?.... Dzisiaj nie było żadnej bezsensownej akcji... zawszę będę twierdził, że wasza służba powinna mieć charakter ciągły, a nie wykazania się statystykami, których nie a...lizujecie!!! Trzeba zawiadomić Błaszczaka. Część podatku przypadająca na zaspokojenie służb Policji tez powinienem płacić okresowo...
~Boss 19-07-2017 21:02
Trakt pieszo rowerowy nie jest ścieżką rowerową ani trasą rowerową więc nie szukałbym tu winy u rowerzysty jeżdżą palanty samochodami i na nic nie zwracają uwagi
~rysiek w swetrze 19-07-2017 21:15
Bambo przestań pić to mleczko Kokosowe mózg ci lasuje
~! 19-07-2017 21:19
a ja bym kupił Rangera!! jest fajny...
~Bambo do rysiek w swetrze 19-07-2017 21:21
Tobie już się zrysował. A ty masz mózg? Bo każdy ma mózg, ale nie każdy ma rozum... Co do mleczka weź sobie cycusia mamy i possij... No i będziesz miał mleczko...
~zaboberek 19-07-2017 21:46
Czyżby na rondzie była mgła,że kierowca Rangera nie zauważył rowerzysty?
~??? 19-07-2017 21:54
Mandat dla rowerzysty, bo głąby mają drogi rowerowy to i tak jadą ulicą. Karać takich, bo blokują drogi i nieraz nie można takiego wyprzedzić bo jedzie ciąg aut z naprzeciwka
~do wyżej 19-07-2017 22:17
Sam jesteś głąb.Tobie to tylko jeżdzic wokół stodoły palancie.
~ 19-07-2017 22:22
Jeżeli rowerzysta dostał mandat, to odwoływać się i pisać do wyższej instancji. Chodniki w Jeleniej Górze, które mają status dróg dla rowerów i pieszych nie są w rozumieniu prawa drogami rowerowymi. Ani nie spełniają wymogów technicznych, ani nie są tak oznakowane. Droga rowerowa ma być wydzielona trwale od chodnika, mieć określoną szerokość i być oznakowana znakiem drogi dla rowerów, a nie drogi dla rowerów i pieszych. Tylko taką drogą jest obowiązek jeździć. Pora, żeby ktoś naprostował niedouczone społeczeństwo i policjantów. Proszę sobie prawo o ruchu drogowym przeczytać.
~Abudibadul 19-07-2017 23:07
Według prawa, o ruchu drogowym, droga rowerowa nie musi być trwale oddzielona od chodnika, a jedynie od jezdni. Jak widać u kolegi powyżej, kazdy interpretuje jak potrafi. Rowerzyście należy sie mandat jeśli w tym miejscu prowadzi rownolegle droga rowerowa nawet współdzielona z chodnikiem i ustawiony jest znak C13 lub C13 + C16. Policja powinna zwracać wiecej uwagi na rowerzystów, którzy jeżdżą jak im sie podoba. W końcu to rowerzysta będzie miał problem ze zdrowiem a nie kierowca. Kierowca jedynie dostanie zawiasy. Rowerzyści o tym zapominają, ze z blacha nie wygrają a na sile bedą udowadniać swoje racje.
~lol 19-07-2017 23:43
Hmm... ? Tylko pytam szanowne grono: czy jest tam znak zakazujacy rowerzystom prawo poruszania sie po ów drodze? Jesli jest to ok. Nie bylo tematu...
~Wrrrr 20-07-2017 0:18
Czy jest jakiś telefon do tego poszkodowanego rowerzysty? Bo tak naprawdę on jest niewinny a policjant to egoista i tyle. Jadąc od strony Szklarskiej Zgorzelecką kompletnie niema żadnej informacji że gdzieś za rondem się zaczyna droga rowerowa. Więc ten rowerzysta miał jak najbardziej prawo wjechać w te rondo kierując się na Lubań, ba jeśli chciał skorzystać z tej drogi rowerowej to musiał by przejechać przez te rondo Nawet jak się jedzie od strony Zgorzelca rowerem to niema żadnej informacji o drodze rowerowej dopiero rowerzysta ją widzi przed rondem ale tak czy siak musi te rondo dookoła przejechać by na tą drogę wjechać. Przestańcie ludzie głupoty opisywać bo ten policjant złamał prawo.
~ 20-07-2017 1:17
Do 23:43 - oczywiście, że nie stoi tam nigdzie przy jezdni zakaz ruchu dla rowerów. Dla kolegów interpretujących, że droga dla rowerów i pieszych to to samo co droga dla rowerów - po co w takim razie przy wjeździe do JG Sudecką od strony Mysłakowic przy początku drogi dla rowerów i pieszych jest oznakowanie C13 + C16, a tuż obok przy jezdni stoi zakaz ruchu rowerów? Według waszej interpretacji byłoby to dublowanie znaków. Jednak nie jest, bo sam znak C13 + C16 nie oznacza jednocześnie zakazu ruchu rowerem po jezdni obok. Dopiero stosowny znak zakazu to właśnie oznacza. Policjant powinien przejść rozmowę dyscyplinującą i to natychmiast, a poszkodowany powinien mieć anulowany mandat.
~ 20-07-2017 2:33
Do wszystkich mądrzących się, że rowerzysta powinien jechać drogą dla rowerów i pieszych - proszę bardzo: rmf24.pl/fakty/polska/news-rowerzysta-wygrywa-z-policja-przed-sadem-bo-sciezka-rowerowa,nId,2160783 A teraz Komendant Miejski Policji w Jeleniej Górze Pan insp.Zbigniew Markowski powinien na łamach Jelonki grzecznie przeprosić wszystkich rowerzystów niesłusznie ukaranych mandatami i oddać im wyłudzone pieniądze. Co prawda nie ma w tym kraju wyroków precedensowych, ale w a...logicznej sprawie sąd jasno określił jak należy prawo interpretować. Wszystkim policjantom z WRD i nie tylko należy się solidny wykład na ten temat. Jeżeli ktokolwiek w Jelonce czuje misję dziennikarską, temat należy podjąć i raz na zawsze wyjaśnić, żeby niedouczeni policjanci nie krzywdzili kolejnych rowerzystów.
~Cx 20-07-2017 8:01
Rondo Majewskiego którego ? Proszę Redakcję o przypomnienie kim był.
~Yrezi Rewor 20-07-2017 8:31
Mandat dla rowerzysty został nałożony bezprawnie! Koniec, kropka.
~e 20-07-2017 8:58
Czasem trzeba włączyć myślenie. Czy nie jest bezpieczniej, zwłaszcza dla rowerzysty, jechać ścieżką czy drogą dla rowerów (jak zwał tak zwał) niż cisnąć jezdnią? Takie zjawisko nagminnie występuje w Maciejowej. Jedzie kolarzyna jezdnią i wszystko ma w d... a obok ścieżka. Ale nie... ja mam kolarzówke, ubrałem się jak kolarz no to jadę... podziwiajcie! Bezmózgowie totalne.
~Zrembik 20-07-2017 9:12
Tą drogą który poruszał się rowerzysta ul. Zgorzelecką oraz jadąc w stronę Zgorzelca to tam nie ma żadnej drogi rowerowej przy tych drogach, tylko od ronda do miasta, On jechał przepisowo i miał nakaz jazdy po tym rondzie, nawet chcąc skorzystać z tej drogi rowerowej nie ma innej możliwości jak tylko objechać te rondo rowerem dookoła. Mandat się należy policjantowi który chyba ma brak podstaw znajomości przepisów o ruchu drogowego, Mam nadzieje że redakcja lub ktoś inny wyjaśni tą pomyłkę i niewinnego uchyli się od mandatu bo dostał niesłusznie. Co do niektórych komentujących najpierw niech sprawdzą jakie stoją znaki na drodze a nie komentują z grubej rury i niesłusznie.
~ 20-07-2017 9:52
No, to może by Jelonka, w ślad za komentarzami, wrzuciła parę fotek, które pokazałyby jakie jest oznakowanie ?
~ 20-07-2017 10:53
Zrembik - od strony centrum też nie ma drogi rowerowej, tylko droga dla rowerów i pieszych. To są dwie różne rzeczy, różniące się m.in. pierwszeństwem przejazdu i obowiązkami dla rowerzysty. Droga dla rowerów to droga, na której rowerzysta ma pierwszeństwo i pieszy nie może się na niej znajdować, jeśli obok jest chodnik. Droga dla rowerów i pieszych, to chodnik, po którym może jechać rower, uważając na wszystkich pieszych i przepuszczając ich. Nie ma obowiązku jechać takim chodnikiem. W JG w 99% przypadków buduje się chodniki z dopuszczeniem ruchu rowerów, a nie drogi rowerowe, po których jest obowiązek jeździć. Nikt z was nie przeczytał podlinkowanego artykułu do rmf24?
~bike x 20-07-2017 11:30
Apel do rowerzystów,omijajcie drogi gdzie jeżdżą samochody,wybierajcie drogi rowerowe,polne,leśne.No chyba że lubicie być rozwalani przez samochody jak ten rowerzysta,wtedy śmigajcie nawet po A4.
~ 20-07-2017 12:11
W JG nie ma dróg oznakowanych znakiem drogi rowerowej poza krótkim odcinkiem przy PKP i drugim przy mechaniku. Do dróg polnych i leśnych trzeba dojechać. Najbezpieczniej jezdnią, a nie chodnikiem wbrew prawu lub drogą dla rowerów i pieszych, ryzykując potrącenie wałęsających się od prawej do lewej ludzi. Nie stosuj tu prawa Kalego, że kto większy, ten rozwali drugiego. Skoro tak, to kupię ruskiego Kraza i powiem ci, że masz jeździć autem, po lesie, bo jak cię spotkam, to zgniotę twoją osobówkę. Idź do domu ze swoim apelem.
~kierowca 20-07-2017 13:01
Tam nie ma krzaków więc jak palant nie widział cyklistę ,wina kierowcy a policja niech się doszkoli bo pewnie byli szkoleni na wsi ,cyklista miał prawo jechać rondem tam zakazu nie ma ,polecam policji jechać na rondo np.do Warszawy tam zmieniali by tylko pampersy z tą wiedza
~do bike x 20-07-2017 13:40
bardzo mi przykro ale takimi "drogami" nie po drodze mi do pracy, ani na zakupy. zresztą nawet jakbym na około chciała jechać, to też takich dróg nie mam; albo najpierw muszę się przedostać przez te drogi gdzie jeżdżą samochody...
~yfsrvnkk 20-07-2017 14:01
Rowerzysta nie dostał mandatu!!!!!!
~ 20-07-2017 16:24
Na innym portalu jest cytat aspiranta T...zuka, z którego wynika, że dostał lub ma dostać (może nie był kontaktowy i jeszcze nie byli mu w stanie dać). "Za ten czyn grozi mu mandat karny w wysokości 100zł, jak nas poinformował aspirant Tomasz T...zuk z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze." Bezprawnie oczywiście.
~jhgjg 20-07-2017 17:08
Może by powycinać krzaki i gałęzie zasłaniajace znaki drogowe. Czy jest w tym mieści jakiś gospodarz, może prezydent albo jakaś rada miejska?
~Yrezi Rewor 20-07-2017 18:27
Bardzo dziwna to sprawa! Cyklista w tym przypadku nie powinien dostać mandatu. Dlaczego policja uparcie twierdzi, ze jest inaczej?
~ 20-07-2017 21:29
Auto fajne dla kurdupli.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group