Niedziela, 5 lutego
Imieniny: Adelajdy, Agaty
Czytających: 8338
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zachełmie: Wyłonią Polską Królową Plaży

Środa, 23 września 2009, 9:06
Aktualizacja: Piątek, 25 września 2009, 9:49
Autor: ahawer
Zachełmie: Wyłonią Polską Królową Plaży
Fot. organizator
Pierwsza w Polsce „Królowa plaży” zostanie koronowana w Zachełmiu.
Turnieje o tytuł „Króla plaży” (King of the Beach) i „Królowej plaży” (Queen of the Beach), w krajach będących potęgami siatkówki plażowej, czyli m.in. USA lub Brazylii, są prestiżowymi wydarzeniami, na które kibice czekają cały sezon. Znany promotor i menedżer siatkówki plażowej, pan Jerzy Tatarek postanowił zaszczepić rozgrywki o zaszczytny tytuł „Królowej plaży” również w Polsce.

Już 26 i 27 września płożona w malowniczych Karkonoszach w miejscowości Zachełmie k/ Jeleniej Góry, Rezydencja Lawendowe Wzgórze będzie gościła najlepsze siatkarki plażowe, które będą rywalizować o miano pierwszej polskiej „Królowej plaży”.

Turniej ten będzie unikalną okazją do zobaczenia czołowych zawodniczek tworzących w kolejnych meczach zespoły z różnymi partnerkami. Organizatorzy mają nadzieję, że dzięki takiemu formatowi rozgrywek, Zachełmie i Rezydencja Lawendowe Wzgórze będą miejscem kojarzącym się od tej pory ze wspaniałymi emocjami sportowymi i dobrą zabawą, towarzyszącą siatkówce plażowej, a turniej „Królowa plaży” wpisze się na stałe do kalendarza dyscypliny.
W turnieju udział swój potwierdziła m.in. para Kinga Kolasińska/Monika Brzostek , które obecnie zdobyły tytuł Mistrzyń Świata do lat 21 w angielskim Blackpool, a także pary doskonale znane z naszych boisk : Urban/Wiatr (aktualne v-ce mistrzynie Polski), oraz para Michał - Szczytowicz/Sowała . Wymienione zawodniczki tworzą obecnie trzon naszej rodzimej żeńskiej siatkówki plażowej.

W zawodach mających na celu wyłonienie najlepszej zawodniczki, czyli „Królowej Plaży” wezmą udział czołowe siatkarki plażowe w Polsce oraz znane zawodniczki z Czech. W turnieju podzielonym na dwie fazy – grupową i finałową – rozegrają one spotkania złożone z jednego seta do 21 punktów z wymaganą dwupunktową różnicą. Każda z zawodniczek w kolejnym meczu będzie tworzyć zespół z inną partnerką, co pozwoli kibicom oglądać ciekawą rywalizację. Wyniki turnieju wskażą najwszechstronniejszą zawodniczkę, która otrzyma zaszczytny tytuł „Królowej Plaży”.

Program Turnieju:

Sobota 26.09.2009.
Wszystkie imprezy odbędą na terenie Rezydencji Lawendowe Wzgórze,
Zachełmie 64
09.00. Konferencja prasowa.
10.30. – 13.30. Spotkania fazy grupowej.
15.00. Mecz pokazowy w petanque (boules) z udziałem zawodników Jeleniogórskiego Klubu Petanque.
16.30. – 19.30. Mecze towarzyskie w petanque.
Niedziela 27.09.2009.
10.00. Mecze finałowe.
10.00. – 11.30. Finał B
12.00. Spotkanie w samo południe – mecz siatkówki plażowej z udziałem mistrzów i amatorów.
12.45. – 14.00. Finał A
14.45. Wręczenie nagród i oficjalne zakończenie turnieju.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
177
Coraz lepiej
26%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
24%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group