Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 7568
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wylał fekalia na chodnik

Sobota, 14 listopada 2009, 12:58
Aktualizacja: 12:58
Autor: Angela
Mandatem karnym i nakazem wyczyszczenia chodnika zakończyła się wczorajsza interwencja straży miejskiej dotycząca wylania szamba na chodnik. Chwilę wcześniej nieczystości zostały wypompowane z jeden ze studzienek.

Do zdarzenia doszło wczoraj o godzinie 10.30 przy ulicy Hirszfelda, po tym jak mieszkańcy wezwali jedną z jeleniogórskich firm asenizacyjnych do wypompowania nieczystości ze studzienki kanalizacyjnej. Mieszkańcy zapłacili za wykonaną usługę, a ścieki miały trafić do miejskiej oczyszczalni.

Tak się jednak nie stało. Chwilę później mieszkańcy poczuli smród i zobaczyli, że fekalia zostały wylane na chodnik. Na miejsce wezwali straż miejską, a strażnicy zaalarmowali pracowników Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska.

Zgłoszenie mieszkańców potwierdziło się, wylane ścieki były już przykryte liśćmi, najprawdopodobniej przez pracownika firmy asenizacyjnej, który tłumaczył się awarią pojazdu do wywozu szamba. Pracownik zapłacił mandat karny i musiał wyczyścić chodnik, co zresztą uczynił za pomocą pasty bhp.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group