Środa, 1 lutego
Imieniny: Ignacego, Seweryna
Czytających: 4054
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mysłakowice: Wykonawca wraca

Sobota, 29 czerwca 2019, 7:08
Aktualizacja: Poniedziałek, 1 lipca 2019, 11:40
Autor: WAC
Mysłakowice: Wykonawca wraca
Fot. WAC
To dobra wiadomość zwłaszcza dla mieszkańców gminy Mysłakowice. Już wkrótce ruszą ponownie prace przy rozbudowie tamtejszej oczyszczalni ścieków.

Przypomnijmy. Firma z Warszawy która jest wykonawcą prac, jakiś czas temu zeszła z placu budowy, bo inwestycja straciła źródło finansowania. Sytuacja ta jednak ostatnio uległa diametralnej zmianie po tym, jak wójt gminy Mysłakowice Michał Orman wyraził zgodę na odciążenie hipoteką nieruchomości gminnej, co było warunkiem koniecznym do uzyskania pożyczki z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska.

Obecnie mamy gwarancję finansowania inwestycji i już w lipcu prace przy rozbudowie oczyszczalni ruszą ponownie – mówi wójt gminy Mysłakowice Michał Orman. - Pierwszy etap robót będzie wykonywany według wcześniejszych planów, ale bez instalacji do przerobu osadów na nawóz, przeciwko powstaniu której protestowali mieszkańcy. Realizacja drugiego etapu w przyszłości, czyli budowy zbiornika retencyjnego, który w okresach wzmożonych zrzutów przechwytywałby ścieki z Karpacza będzie uzależniona od tego, czy Karkonoski System Wodociągów i Kanalizacji dojdzie do porozumienia z władzami Karpacza co do kwestii dalszego korzystania tego miasta z naszej oczyszczalni - informuje wójt.

Twoja reakcja na artykuł?

4
22%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
17%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
11%
Złości
9
50%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1034
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group