Poniedziałek, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 5434
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wyjątkowo trudny do ugaszenia pożar w Jagniątkowie

Środa, 26 października 2011, 10:20
Aktualizacja: 19:58
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Wyjątkowo trudny do ugaszenia pożar w Jagniątkowie
Fot. Agrafka
Niemal 14 godzin trwało gaszenie pożaru jednorodzinnego budynku w Jagniątkowie, który wczoraj rano zapalił się od nieszczelnego przewodu kominowego.

Kiedy o godz. 6.00 rano lokatorzy zauważyli na dachu swojego budynku pierwsze płomienie, nikt nawet nie przypuszczał, że ich ugaszenie będzie tak trudne i czasochłonne.

Lokatorzy uciekli z budynku i na miejsce wezwali straż pożarną. Od początku pojawił się jednak problem: najpierw z dojazdem przez bardzo wąski mostek prowadzący do budynku, a następnie z dotarciem strażaków do źródła ognia. Trudny do ugaszenia był również materiał, z którego wykonany był dach: gont pokryty łupkiem.

Strażacy poza wynosili też do zabudowań sąsiadów dobytek poszkodowanej rodziny, a na koniec zabezpieczyli dach folią. Ostatecznie działania zakończono po 14 godzinach. Udział w akcji brało 7 samochodów strażackich i 28 strażaków. Na miejsce wezwano pogotowie gazowe i przedstawicieli zarządzania kryzysowego, którzy przygotowali dla poszkodowanych zastępczy lokal. Inspektor nadzoru budowlanego wydał bowiem zakaz użytkowania obiektu. Wstępnie straty oszacowano na 50 tys. zł, strażakom udało się uratować mienie o wartości 100 tys. zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group