Jelenia Góra: Wygrana MKS MOS

Czwartek, 24 sierpnia 2006, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 24 sierpnia 2006, 22:51
Autor: Agnieszka Rafińska
Koszykarki MKS MOS Karkonosze ostro przygotowują się do zbliżającego się sezonu. Po dwóch spotkaniach z AZS Kolegium Karkonoskie, przyszedł czas na MKS MOS Konin. Tym razemy podopieczne Jerzego Gadzimskiego po ciężkiej przeprawie pokonałyy przyjezdną drużynę 73:66.

Pierwsza kwarta należała zdecydowanie do jeleniogórzanek. Wiele akcji ofensywnych kończyło się celnymi trafieniami do kosza. Zawodniczki wyglądały na bardziej doświadczone po porażkach z AZS-em. Efekt był taki, że pierwsza część spotkania zakończyła sie prowadzeniem MKS-u 17:10.

Druga ponownie rozpoczęła się od ataków miejscowych. Ekipa z Konina występująca w pierwszej lidze, wzięła się jednak w garść i ze wszystkich sił starała sie dogonić niekorzystny dla siebie rezultat. Natomiast wysokie prowadzenie rozluźniło drużynę Karkonoszy. Popełnijąc sporo błędów w obronie straciły 13 punktów a zdobyły tylko 10. Mimo przegranej części wciąż utrzymywały prowadzenie 19:13.

Trzecią i czwartą kwartę zdominowały dziewczęta z Konina. Tamtejsze koszykarki zdobywały punkt za punktem. Drużyna jeleniogórska mimo dużych chęci niestey nie nadążała za rywalkami. W szeregi zawodniczek MOS-u wdarło się zmęczenie. Widoczna różnica musiała odbić się na rezultacie końcowym, który zakończył sie porażakami 14:22 oraz 10:15 .Całe spotkanie zakończyło się remisem 60:60 i do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. Przebiegała ona pod dyktando jeleniogórzanek. Walczena postawa naszych koszykarek dała im zwycięstwo 13:6. Natomiast wynik końcowy zawodów brzmiał 73:66

<b> MKS MOS Karkonosze - MKS MOS Konin 73:66 ( 17:10, 19:13, 14:22, 10:15, dogr. 13:6 )</b>