Dolny Śląsk: Wygrana biało-niebieskich

Wtorek, 15 sierpnia 2006, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 15 sierpnia 2006, 23:47
Autor: Agnieszka Rafińska
Wierni kibice Karkonoszy z utęsknieniem oczekiwali pierwszego spotkania w rundzie jesiennej. Ich pupile nie zawiedli pokonując w Jędrzychowicach miejscowy Apis 1:0.

Pierwsza połowa spotkania przebiegała zdecydowanie pod dyktando jeleniogórzan. Efektem tego była bramka zdobyta w piętnastej minucie. Po dośrodkowaniu Malinowskiego piłkę „dopadł” Kowalski i celnym strzałem pokonał bramkarza Apisu. W dalszej części ekipa ze Złotniczej miała jeszcze kilka sytuacji do podwyższenia wyniku. Stuprocentową okazję do zdobycia bramki nie wykorzystał Wajda, który będą sam na sam z golkiperem nie trafił w bramkę.

Po przerwie obrona Karkonoszy zaczęła popełniać błędy. Gospodarze wykorzystując to starali się doprowadzić do wyrównania. Zmarnowali jednak kilka dogodnych sytuacji, trafiając z jedenastu metrów w poprzeczkę oraz w słupek po rzucie wolnym. Miały miejsce również dwie kontrowersyjne sytuacje w polu karnym Jędrzychowic. W obu z nich faulowany był Kowalski, lecz arbiter nie dopatrzył się przewinienia ze strony obrońców Apisu. W ostatnich sekundach spotkania wynik mógł jeszcze podwyższyć Kotarba ale w sytuacji sam na sam z rywalem nie trafił do bramki. Końcowy rezultat 1:0 to cenne trzy punkty dla jeleniogórzan.

<b>Apis Jędrzychowice – Karkonosze Jelenia Góra 0:1</b>
0:1 Łukasz Kowlaski 18 min.