Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 7813
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wyczółkowskiego bliżej końca – będą kary?

Niedziela, 2 kwietnia 2017, 9:01
Aktualizacja: Poniedziałek, 3 kwietnia 2017, 7:22
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Wyczółkowskiego bliżej końca – będą kary?
Fot. Przemek Kaczałko
Prace na ulicy Wyczółkowskiego, która od dekady czekała na remont – zbliżają się do końca. Jeleniogórskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych planuje zakończenie inwestycji do końca kwietnia.

Od wielu lat łącznik między ulicą Wolności a Morcinka był w fatalnym stanie. Radni kolejnych kadencji poruszali temat, projekt był kilkukrotnie zmieniany, ale do realizacji nie dochodziło. Przymiarki do inwestycji nabrały tempa po poprawce zgłoszonej do budżetu miasta w 2015 roku przez Oliwera Kubickiego. W kolejnym roku znalazło się więcej środków na to zadanie i po latach oczekiwania mieszkańcy ulicy Wyczółkowskiego oraz użytkownicy drogi zostali poinformowani, że zadanie zostanie w końcu zrealizowane, a wykonawca zrobi to w 150 dni (do końca 2016 r.).

Jak się okazało, z różnych względów rozpoczęcie inwestycji opóźniło się, ale po ustąpieniu zimy prace idą „pełną parą” i odcinek od skrzyżowania z ulicą Wolności do ul. Wyspiańskiego jest już na ukończeniu. Inwestycja kosztowała ok. 2,5 miliona złotych i jest realizowana z budżetu miasta.

- Prace wykonawcze powinny się zakończyć do końca kwietnia, możliwe są później prace uzupełniające, ale chcemy tak to zadanie zrealizować, żeby przynajmniej przez kilkanaście lat tam nie wracać – powiedział Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta Jeleniej Góry, który chce, żeby przy tej okazji wykonano też nawierzchnię do budynków socjalnych przy ul. Wyczółkowskiego.

Czy w związku z opóźnieniem wykonawca zapłaci kary umowne? - Będziemy rozmawiali z wykonawcą, żeby znaleźć takie wyjście, które zadowoli obie strony – stwierdził Jerzy Łużniak.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group