Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 5124
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Wycieczki narciarskie PTTK z przewodnikiem

Czwartek, 1 stycznia 2015, 8:46
Aktualizacja: 8:55
Autor: Org
Region: Wycieczki narciarskie PTTK  z przewodnikiem
Fot. Archiwum
PTTK Oddział „Sudety Zachodnie” w Jeleniej Górze zaprasza na wycieczki na nartach śladowych (biegowych) z przewodnikiem. Planowany jest cykl wycieczek polegających na wędrowaniu nie zawsze po przygotowanych śladach narciarskich w Sudetach Zachodnich.

Pierwsze wycieczki będą łatwe i krótkie. Należy mieć z sobą: narty do turystyki narciarskiej z kijkami. Polecane są tzw. narty śladowe. Osoby nie mające sprzętu narciarskiego mogą go wypożyczyć m.in. w Jakuszycach. Ponadto wskazane jest posiadanie plecaka, a w nim powinien znajdować się m.in. nietłukący się termos z gorącym napojem i prowiant. Trzeba też pamiętać o stosownym ubiorze.

Pierwsza wycieczka zapoznawcza planowa jest 3.01.2015 (sobota). Zbiórka o godz. 09.00 na stacji paliw w Jakuszycach. Na miejscu zbiórki będzie oczekiwał na przewodnik sudecki Janusz Perz (tel. 600 034 715). Planowa trasa wędrówki: Polana Jakuszycka – Droga Orla – schronisko Orle. Tam przerwa, a po niej powrót do Jakuszyc. Trasa wynosi 10 km.

Wycieczka narciarska planowana jest na 4.01 (niedziela). Spotkanie uczestników o godz. 9.00 na stacji paliw w Jakuszycach. Planowana trasa wędrówki wynosi ok.13 km. Jej przebieg to: Jakuszyce – Dolny Dukt Koński – Rozdroże pod Cichą Równią – schronisko Orle. Tutaj przerwa, a po niej powrót Drogą Orlą do Jakuszyc.
Wycieczkę prowadzi przewodnik sudecki Janusz Perz (tel. 600 034 715).

Uwagi:
Komunikacja zbiorowa do Jakuszyc jest utrudniona, PKS na daną chwilę zawiesił kursowanie autobusów do Jakuszyc. Można się dostać tam pociągiem - wyjazd z Jeleniej Góry o godz.07.27. Pociąg dojeżdża do Szklarskiej Poręby na godz.08.14, tu przesiadka na szynobus czeski. Wyjazd o godz. 08.34 i dojazd do Jakuszyc na godz. 08.50. Powrót z Jakuszyc: szynobus czeski o godz. 14.11, dojeżdża do Szklarskiej Poręby na godz.14.26, przesiadka na pociąg 14.48 i w Jeleniej Górze jesteśmy na godz. 15.38

Uczestnicy wycieczki we własnym zakresie ubezpieczają się od następstw nieszczęśliwych wypadków, a członkowie PTTK z opłaconą składką objęci są ubezpieczeniem zbiorowym. Wycieczki są bezpłatne, nie trzeba się nigdzie zapisywać, a uczestnicy sami pokrywają koszty swoich dojazdów.

W przypadku nagłego pogorszenia się warunków śniegowych (zaniku pokrywy śnieżnej) odbędą się wycieczki piesze na tych trasach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
760
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group