Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 5448
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wycieczka z metą na festynie

Piątek, 12 sierpnia 2016, 8:05
Aktualizacja: 8:08
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Wycieczka z metą na festynie
Fot. Organizator
Stowarzyszenie Goduszyn zaprasza na kolejną wycieczkę pięknymi trasami. Już 20 sierpnia będzie można wybrać się z Goduszyna przez Komorzycę, Kazalnicę, Skalicę z powrotem do Goduszyna, gdzie odbędzie się festyn „Baw się z nami, sąsiadami”. Start na wędrówkę o godz. 11:00 z dolnego przystanku przy ul. Goduszyńskiej.

- Trasa wycieczki prowadzi z Goduszyna w kierunku południowym ścieżką, z której widoczne jest w całej okazałości pasmo Karkonoszy. Po drodze miniemy stary cmentarz ewangelicki i po osiągnięciu ściany lasu ruszymy oznakowanymi ścieżkami leśnym w kierunku Komorzycy (523m n.p.m.), gdzie po zakończeniu wojny 30-letniej spotykali się ewangelicy celem odprawienia nabożeństw i wysłuchania kazań wygłaszanych przez tzw. kaznodziejów leśnych. Nabożeństwa ewangelickie były odprawiane w latach 1655-1741 – informują organizatorzy.

- Z Komorzycy zalesionymi ścieżkami dotrzemy do Kazalnicy i dalej osiągając ścianę lasu wejdziemy na otwartą przestrzeń, skąd rozpościera się piękny widok na pasmo Gór Izerskich. Położona na obszarze Wysoczyzny Rybnicy Skalica (501m n.p.m.) jest jednym z najbardziej atrakcyjnych wzniesień znajdujących się w pobliżu Goduszyna. Najciekawszą formacją skalną, znajdującą się w partii szczytowej Skalicy są granitognejsowe Popielowe Skały (Popelstein), mierzące fragmentami do 15 m wysokości. Popielowe Skały - do 1945 r. uznane za pomnik przyrody - były miejscem, często odwiedzanym przez turystów z Jeleniej Góry oraz kuracjuszy z Cieplic Śląskich Zdrój. Działo się tak za sprawą platformy widokowej, z której podziwiano panoramę Karkonoszy – dodaje Eugeniusz Gronostaj, który poprowadzi wycieczkę.

Spacer zakończy się na boisku sportowym przy ul. Goduszyńskiej, gdzie tego dnia odbędzie się festyn rodzinny „Baw się z nami, sąsiadami”. Zadanie jest dofinansowane z budżetu Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group