Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 7308
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: Wybuchowe znalezisko w Jeżowie

Środa, 14 listopada 2007, 15:01
Aktualizacja: 15:50
Autor: AGA
Region Jeleniogórski: Wybuchowe znalezisko w Jeżowie
Niewybuch znaleziono podczas prac ziemnych przy ulicy Szybowcowej.
Fot. Agnieszka Gierus
Na pocisk artyleryjski natrafił mieszkaniec podjeleniogórskiej miejscowości. Ze zgłoszeniem niewypału policji zwlekał kilka tygodni. Pocisk wywieźli saperzy z Bolesławca.

Znalezisko najpewniej pochodzi z lat drugiej wojny światowej. Pocisk miał 33 cm długości i 10 cm średnicy. – Był zaopatrzony w zapalnik – poinformowała nadkom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji.

Mężczyzna znalazł pocisk w październiku, ale dopiero teraz zgłosił to policji. Nie wiadomo, dlaczego czekał. Niewybuch był groźny. Na szczęście znalazca odpowiednio go zabezpieczył.
W środę policjanci przekazali niewybuch saperom z jednostki z Bolesławca, którzy zdetonują go na poligonie.

W Jeleniej Górze i okolicach tego typu znaleziska należą do rzadkości, bo przez miasto i jego pobliże nie przechodził front. W ubiegłym roku mieszkaniec ulicy Wolności podczas remontu strychu znalazł za to poniemiecki pistolet.

Najwięcej dawnej broni i amunicji kryły lasy podkamiennogórskiej Antonówki: podczas wojny działała tam fabryka, której produkcja przeznaczona była dla armii rzeszy. Teren został rozminowany przez saperów stosunkowo niedawno temu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group