Środa, 1 lutego
Imieniny: Ignacego, Seweryna
Czytających: 3685
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wybuchowe znalezisko podczas robót ziemnych

Środa, 29 września 2010, 16:16
Aktualizacja: 16:44
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Wybuchowe znalezisko podczas robót ziemnych
Fot. Angela
Przy rzece Kamiennej nieopodal ulicy Kasprowicza w Jeleniej Górze pracownicy firmy Energoterm z Torunia znaleźli pocisk z okresu II Wojny Światowej.

Niewypał został odsłonięty nieopodal rzeki Kamienna około godziny 14.00 przez ekipę prowadzącą prace zlecone przez Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Jeleniej Górze. O niebezpiecznym znalezisku natychmiast poinformowano policję, która zabezpieczyła teren. Przybył też pracownik PEC- u oraz kierownik budowy.

– Przy pracach ziemnych takie przypadki znalezienia powojennych pocisków się zdarzają. Na szczęście pracownicy w porę go zauważyli po wykopaniu koparką i wyciągnięciu na wierzch. Wezwaliśmy policję, która dokładnie sprawdzi co zostało wykopane – mówił na miejscu Piotr Falkowski, kierownik budowy firmy Energoterm z Torunia.

Jak mówi podinsp. Edyta Bagrowska, oficer prasowy KMP w Jeleniej Górze, okazało się, że jest to pocisk artyleryjski najprawdopodobniej z czasów ostatniej wojny. Obecnie teren pozostanie zabezpieczony do czasu przyjazdu na miejsce specjalnej grupy sapersko-minerskiej z Bolesławca, która przejmie pocisk.

Policjanci ostrzegają i apelują, by przy każdym znalezisku niewypałów, granatów i fragmentów broni zachować szczególną ostrożność, oznakować miejsce, powiadomić policję i niczego nie dotykać. Wyciąganie pocisku z ziemi może się bowiem zakończyć tragicznie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group