Czwartek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 7407
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wybuchowa „Bomba Artyśnicka!”. Po festiwalu w Teatrze im. Norwida

Niedziela, 28 sierpnia 2011, 9:10
Aktualizacja: 9:13
Autor: Petr
JELENIA  GÓRA: Wybuchowa „Bomba Artyśnicka!”. Po festiwalu w Teatrze im. Norwida
Fot. Petr
Wczoraj, 27 sierpnia w Teatrze im. Norwida w Jeleniej Górze odbyła się kolejna edycja Międzynarodowego Festiwalu Tańca czyli „Bomby Artyśnickiej!”. Jak było? Energetycznie i wybuchowo, jak na „bombę” przystało.

Kto był, ten wie, że tegoroczna edycja „Bomby Artyśnickiej!” była naprawdę wybuchowa. Przygotowana jak zwykle przez Przystań Twórczą – Cieplickie Centrum Kultury po raz kolejny zrzeszyła z sobą i jeleniogórzan, i kuracjuszy z regionu, i turystów, którzy licznie przybyli do Teatru im. Norwida by wspólnie podziwiać energetyzujące pokazy taneczne w rytm muzyki orientalnej, elektronicznej czy rock’n’rolla.

– Przepadam za tańcem nowoczesnym, dlatego najbardziej podobały mi się występy formacji UDS z Lublina; dynamiczne i ekspresywne, oparte na ciekawym układzie choreograficznym. Nie oznacza to jednak, że inni artyści wypadli słabo. Moim zdaniem, wszyscy pokazali się z jak najlepszej strony. Rewelacyjnie zagrali też GOORAL i jego ekipa – mówiła nam po festiwalu Marta Zięba, jedna z uczestniczek.

Istotnie bowiem, prócz pokazów tanecznych w ramach „Bomby Artyśnickiej!” 2011 odbył się koncert kapeli GOORAL – a właściwie Goorala z zespołem; młodego artysty-prekursora, który w swojej twórczości łączy muzykę klubową z góralszczyzną. Imprezę prowadził aktor Teatru im. Norwida – Jacek Grondowy.

Międzynarodowy Festiwal Tańca czyli „Bomba Artyśnicka!” to przedsięwzięcie finansowane z budżetu Miasta Jelenia Góra oraz budżetu Województwa Dolnośląskiego. Więcej informacji na temat imprezy znajdą Państwo na stronie internetowej: www.cieplice.org

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group