Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 6903
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wybrali zdrowie i świetnie się bawili!

Poniedziałek, 6 czerwca 2016, 8:28
Aktualizacja: Wtorek, 7 czerwca 2016, 8:12
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Wybrali zdrowie i świetnie się bawili!
Fot. Przemek Kaczałko
Zdrowa żywność, wysiłek fizyczny w różnych formach, a także badania i masaże – to tylko niektóre z atrakcji, jakie przygotowało Stowarzyszenie Chorym im. Jana Musiała „Dąb” dla kuracjuszy i mieszkańców Jeleniej Góry, którzy niedzielę (5.06) postanowili spędzić na Placu Piastowskim w Cieplicach.

II edycja Cieplickiego Maratonu Ekologicznego „Wybieram zdrowie” finansowana z budżetu Miasta, to doskonała okazja do promocji zdrowego trybu życia, badań profilaktycznych i porad udzielanych przez specjalistów. Były także wykłady, które odbywały się w budynku Politechniki Wrocławskiej. Studenci Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej wykonywali masaże, przeprowadzali badania, nie zabrakło też stoisk ze zdrową żywnością.

Cieplicka impreza obfitowała też w zajęcia ruchowe. Strzelectwo laserowe, biegi dla najmłodszych, czy pokazy fitnessu to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekały na małych i dużych. O tym, że ruch to zdrowie przekonywali też młodzi tancerze ze Szkoły Tańca Krzysztofa Cieślaka, a umiejętności gimnastyczne i wokalne prezentowali uczniowie jeleniogórskich szkół i przedszkoli. Na wyprawę z kijkami zaprosiła posłanka Zofia Czernow.

- Moja radość największa jest z tego, że coraz mniej imprez organizuje Miasto. Główny Dzień Dziecka organizowała Spółdzielnia Mieszkaniowa, dzisiaj fundacja pani Musiał robi ten festyn zdrowotny. Tylko się cieszyć, że rola prezydenta zaczyna się ograniczać do tego, że trochę pomoże, zainicjuje. To bardzo ważna zmiana jakościowa Jeleniej Góry – ocenił prezydent Marcin Zawiła.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group