Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 2703
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wszystko o czynszach – jutro na dyżurach pracowników ZGKiM

Piątek, 18 października 2013, 8:11
Aktualizacja: Niedziela, 20 października 2013, 6:59
Autor: UM
W związku ze zmianą stawki bazowej czynszu w mieszkaniach komunalnych wielu jeleniogórzan jest żywotnie zainteresowanych nową wysokością opłaty za mieszkanie. Dlatego w sobotę (19. października ) dyżury będą pełnić pracownicy ZGKiM–u, by każdemu, kto się zgłosi wyjaśnić wszelkie możliwości i ewentualnie pomóc w staraniu się o obniżkę czynszu.

- Pomimo szerokiej akcji informacyjnej i szczegółowych wyjaśnień dotyczących nie tylko wysokości czynszu, ale też całego systemu obniżek i upustów, naliczanych w zależności od wielkości mieszkania, liczby członków rodziny i dochodu nie wszyscy radzą sobie z przeprowadzeniem wyliczeń. Zmiany wysokości stawki bazowej nie należy zresztą rozumieć jako wyłącznie podwyżki, bo w wyniku nowych zasad niektóre czynsze (np. w lokalach socjalnych) będą wręcz obniżone, z kwoty 1,81 zł do 1,50 zł/m kwadr., a cała operacja dotyczy raptem niespełna 4 tys. mieszkań pozostających w zasobach komunalnych Jeleniej Góry z 35 tys. mieszkań w Jeleniej Górze. Niemniej potrzeba pilnej, wyczerpującej i szerokiej informacji jest oczywista – informuje rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Jeleniej Górze Cezary Wiklik.

- Każdy z mieszkańców miasta będzie mógł, z pomocą urzędników oraz pracowników ZGKiM, będzie mógł poznać nowa wysokość czynszu w swoim mieszkaniu, ale też uzyskać pomoc przy złożeniu – zgodnie z przepisami – wniosku o upusty, jeśli jego sytuacja finansowa i rodzinna do tego uprawnia – podkreśla Cezary Wiklik.

W sobotę, 19 października br. w godzinach 9.00 – 12.00 dyżury kompetentnych pracowników będą pełnione m.in. w:

- siedzibach ZGKiM przy Placu Piastowskim oraz przy ul. Wolności
- Wydziale Gospodarki Mieszkaniowej przy ul. Ptasiej, gdzie dyżurować będzie czworo pracowników
- w sali nr 15 Ratusza (sala obrad Rady Miejskiej, II piętro), w której zostaną zorganizowane stanowiska do obsługi zainteresowanych sprawą mieszkańców

Ponadto tradycyjnie prezydent Jeleniej Góry będzie przyjmował mieszkańców w ostatnią sobotę października (26.10), a towarzyszyć mu będą pracownicy, którzy będą mogli udzielić wszelkiej informacji i pomocy mieszkańcom zainteresowanym złożeniem wniosku o ew. obniżkę czynszu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group