Czwartek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 8168
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wszystko dla Mam

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 27 maja 2007, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 28 maja 2007, 11:47
Autor: TEJO
Fot. Dudyński
Ciepliczanie bawili się na festynie z okazji Dnia Matki zorganizowanym przez parafię przy ulicy PCK.

– Kocham moją Mamę – odzianych w koszulki z napisem tej treści można było zobaczyć podczas niedzielnego festynu – Święta Matki, który tradycyjnie odbył się na placu przed kościołem Matki Bożej Miłosierdzia w uzdrowiskowej części miasta.

Festyn zakończył dwudniowe obchody Dnia Matki. Sobotnia część poświęcona była wykładom o pomocnych dla uczestników treściach. Z zainteresowaniem wysłuchano – między innymi – zielarskich porad znanego zakonnika Ojca Grande. Były też wykłady o rodzinie i jej jedności oraz roli matek w wychowaniu pokoleń.

Niedzielę przeznaczono na zabawę. Festyn przypadł w tym roku w Zielone Świątki, ważne dla chrześcijan święto Zesłania Ducha Świętego, co – jak podkreślali duchowni – dodało wydarzeniu jeszcze więcej treści. Po mszy w intencji wszystkich matek, przykościelny plac zajęli uczestnicy festynu.

Było tradycyjnie i rodzinnie. Z elementów stałych zabrakło jedynie władz Jeleniej Góry (patronat nad festynem miał Marek Obrębalski, prezydent Jeleniej Góry, ale przebywa on w delegacji oficjalnej miasta we włoskiej Cervi). Za to przybyli radni, w tym Zbigniew Ładziński, jeden z organizatorów święta. Prezydenta reprezentowała pani sekretarz miasta Agata Żmijewska.

Ludzie brali udział w loteriach, raczyli się piknikowymi daniami i słuchali koncertów. Na scenie pojawiła się, między innymi, grupa Jeleniogórzanie. Amatorski zespół ludowy przeżywa właśnie sporo emocji związanych z udziałem w audycji zatytułowanej „Ludowa Lista Przebojów” na falach Polskiego Radia Wrocław.

– Jeśli wygramy, będziemy mogli nagrać profesjonalną płytę, a to nasze marzenie – mówią artyści amatorzy. Ich utworów można posłuchać w eterze w każdą niedzielę w godz. 7 do 11 na antenie PRW. – Kto chce wesprzeć grupę może dzwonić pod nr. telefonu 0 -71 339 90 60 lub wysyłać SMS na nr. 7160 z hasłem PRW Kapela „Jeleniogórzanie”. Wszystkim z góry dziękujemy za wsparcie – podkreśla związany z zespołem Marian Zdybał.

Przeszkodziła pogoda i padający deszcz, który przerzedził nieco szeregi uczestników, ale atmosfera i tak była bardzo ciepła. Wieczorem z recitalem wystąpiła Maryla Nowak, jeleniogórska piosenkarka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group