Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 6932
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wszystko dla bezpieczeństwa nie tylko najmłodszych

Sobota, 10 maja 2008, 12:19
Aktualizacja: Niedziela, 11 maja 2008, 7:18
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Wszystko dla bezpieczeństwa nie tylko najmłodszych
Fot. TEJO
Niemal setka uczniów zerówek i przedszkolaków uczyła się przez żywiołową zabawę, jak bezpiecznie żyć. Wszystko dzięki II Międzynarodowej Olimpiadzie Malucha, która gościła w sobotę w sali Szkoły Podstawowej nr 10 w Jeleniej Górze.

Tym razem olimpiada międzynarodową była tylko z nazwy. – Dzieci z Niemiec i Czech nie mogły dojechać z przyczyn losowych. Jedna z grup zatruła się salmonellą – usprawiedliwiał nieobecnych niestrudzony mł. inps. Grzegorz Rybarczyk ze straży miejskiej, jeden z organizatorów zacnego przedsięwzięcia.

Dzieci walczyły entuzjastycznie dopingowane przez opiekunów i publiczność w kilku konkurencjach. „Jeździły” samochodem wśród znaków drogowych, zwijały węża strażackiego i „gasiły” pożar. Obejrzały też pokaz tresury policyjnego psa tropiącego.

– Wszystko dla bezpieczeństwa. Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci – mówił Grzegorz Rybarczyk, który w tym właśnie duchu „wychował” już tysiące młodych jeleniogórzan. Straż miejska wraz z policją, strażą graniczną prowadzi akcję od kilku lat.

Zawodników i gości przywitał Marek Obrębalski, prezydent Jeleniej Góry, który podkreślił, jak ważne jest ugruntowanie wśród młodych ludzi bezpiecznych zachowań. – Dzięki takim akcjom uratowane zostało niejedno życie – mówił szef miasta.

Wszystkie drużyny, które przybyły z całego Jeleniogórskiego (w tym Zgorzelca i Lubania), dostały pamiątkowe puchary i torby z upominkami.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group