Piątek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 5896
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wszystkim Mamom – najlepszego!

Poniedziałek, 26 maja 2008, 7:02
Aktualizacja: 21:25
Autor: AGA
JELENIA GÓRA: Wszystkim Mamom – najlepszego!
Fot. TEJO
Dziś Dzień Matki. Będą życzenia, a pod koniec tygodnia szykuje się wiele ciekawych imprez z okazji Ich święta. Do Cieplic zjadą znani i sławni ludzie.

Od 30 maja do 1 czerwca potrwają obchody XX Święta Matki organizowane przez Społeczny Komitet Święta Matki przy parafii Matki Bożej Miłosierdzia w Cieplicach.

Wszystko rozpocznie się w Pałacu Schaffgotschów (siedziba Politechniki Wrocławskiej) koncertem “Krzysztof Klenczon mniej znany” (30 maja, godz. 16) w wykonaniu Zbigniewa Malary, Piotra Michalaka i Jacka Szreniawy, a o godz. 17.30 – kwiaty poezji dla matek.

W sobotę (31 maja) również w cieplickim pałacu na placu Piastowskim będzie można wziąć udział w sesji naukowej i posłuchać interesujących wykładów: “Matka i Syn – Salomea i Julian Słowaccy” – dr hab. Henryk Gradkowski (godz. 10), “Etyka w zarządzaniu, czy biznes może być etyczny? Odpowiedzialność społeczna przedsiębiorstw” – dr hab. inż. Zbigniew Malara (godz. 11), “Czy monogamia jest najlepszym pomysłem ludzkości?” prof. Krzysztof Zanussi (godz. 12), “Nauka i rozwój gospodarczy w Polsce” – prof. dr hab. Sylwester Porowski (godz. 13).

Niedzielne świętowanie (1 czerwca) zacznie uroczysta msza święta w intencji matek, ojców i rodzin (godz. 12.30), a po niej, od godz. 14 do 22 organizatorzy zapraszają na wielki festyn z okazji XX-lecia Święta Matki, który odbędzie się na placu przy kościele. W programie przewidziano m.in. drużynowy turniej piłkarski (godz. 14-18), który poprowadzą: Włodzimierz Lubański, Jerzy Gorgoń i Marian Szeja.

Będzie możba wysłuchać prapremiery “Litanii do Najświętszej Panny w Bardzie Śląskim – w wykonaniu orkiestry pod dyrekcją Stefana Strahla (godz. 15), koncert uwielbienia dla Matek – Leopold Twardowski (Poznań), piosenki sprzed lat w wykonaniu Piotra Szczepanika (godz. 16), majówkę z Leopoldem Twardowskim (godz. 19) oraz muzykę lekką, łatwą i przyjemną z refleksją – Leon Kołtowski (godz. 20-22).

Od godz. 10 do 18 będzie również okazja do wzięcia udziału w loterii fantowej (wszystkie losy pełne, 5 zł). Do świętowania zaprasza Społeczny Komitet Święta Matki, ul. PCK 23.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group