Wtorek, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 7981
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wszystkie sprawy w zasięgu wzroku

Środa, 25 marca 2009, 8:13
Aktualizacja: 8:14
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Wszystkie sprawy w zasięgu wzroku
Fot. Angela
Niewidomi i słabowidzący oraz ich opiekunowie spotkali się wczoraj w Karkonoskim Sejmiku Osób Niepełnosprawnych na zebraniu organizacyjnym zawiązującego się Związku Inwalidów Wzroku.

Organizacja - w przeciwieństwie do Polskiego Związku Niewidomych - ma zrzeszać wszystkie osoby mające problemy ze wzrokiem niezależnie od wieku, orzeczonej grupy inwalidzkiej i stopnia zaawansowania choroby, a także ich rodziny czy sąsiedzi.
– Chętnie widziani są też wolontariusze, opiekunowie niewidomych oraz wszyscy ludzie, którzy chcieliby w jakikolwiek sposób wesprzeć nasze działania – mówi Stanisław Schubert, prezes KSON, przy którym powstaje związek.

Obecnie stowarzyszenie ma już 17 członków założycieli, ale na każde spotkanie dochodzą nowi. Celem wtorkowych spotkań, które odbywają się co tydzień w godzinach 11.00 – 13.00 jest wzajemna wymiana doświadczeń i pomoc ludziom cierpiących na wady wzroku.

– Jest bardzo wiele spraw, o których możemy się wzajemnie radzić, informować, dzielić doświadczeniami i takie jest założenie tego związku – mówi Stanisław Stryjewski, członek związku. Poza tym interesuje nas szeroko pojęta rehabilitacja zrzeszonych osób poprzez organizowanie wycieczek, ognisk, nauki alfabetu Braille’a, obsługi komputera czy pokonywania problemów, które niesie życie.

Wszyscy chętni, którzy chcieliby się włączyć do działania Związku Inwalidów Wzroku w Jeleniej Górze, może się zgłosić w każdy wtorek do Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych przy ulicy Grabowskiego. Każdy członek, który posiada na stałe orzeczoną grupę inwalidzką, otrzyma też od stowarzyszenia legitymacją osoby niepełnosprawnej honorowaną we wszystkich krajach Unii Europejskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group