Piątek, 6 sierpnia
Imieniny: Jakuba, Sławy
Czytających: 2488
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wszechnica miejscem debaty o mieście i nie tylko

Poniedziałek, 29 lutego 2016, 8:52
Aktualizacja: 8:55
Autor: KSON
Jelenia Góra: Wszechnica miejscem debaty o mieście i nie tylko
Fot. Archiwum KSON
Od stycznia w KSON–ie funkcjonuje Wszechnica Karkonoska. To rodzaj platformy dyskusyjnej i spotkań z przedstawicielami władz różnych szczebli w sprawach dotyczących funkcjonowania miasta i jego mieszkańców.

To kontynuacja działań z ubiegłego roku, kiedy to członkowie z organizacji zrzeszonych w KSON spotykali się z policją, strażą miejską, przedstawicielami służby zdrowia, urzędu miasta i starostwa, a także innych jednostek. W roku 2016 gośćmi wszechnicy byli radni rady miasta: Leszek Wrotniewski i Robert Obaz.

Burzliwie rozmawiano o wprowadzeniu nowych taryf za wodę i ścieki. - W tej samej sprawie - mówi Waldemar Wiśniewski wiceprezes KSON - spotykaliśmy się z wiceprezydentem miasta Jerzym Łużniakiem oraz prezesem Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji „WODNIK" Wojciechem Jastrzębskim. Mieliśmy przyjemność również gościć prezesa MZK Jerzego Wolskiego oraz filozofa i autora ekranizowanej właśnie książki Bogusława Jasińskiego z Karpacza.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie z senatorem RP Krzysztofem Mrozem. Pytania dotyczyły m.in. 100 dni rządu premier Beaty Szydło. Wiele pytań dotyczyło problemów seniorów, osób niepełnosprawnych i chorych, w tym cukrzyków. Poruszono temat zróżnicowanych cen leków, nieludzkich procedur rozliczania przez urząd skarbowy ulgi dla ociemniałych i słabowidzących.

Część spotkania wypełnił temat nieporozumień w jeleniogórskim Ratuszu, co nie sprzyja rozwojowi miasta i integracji mieszkańców regionu oraz osłabia pozycję Jeleniej Góry w staraniach o nowe inwestycje. Obecny wśród większości seniorów przedstawiciel młodszego pokolenia Paweł Gluza zapytał, czy senator Mróz wpisze się w inicjatywę obywatelską polegającą na zabieganiu o, ponad podziałami politycznymi, przyspieszanie budowy drogi S3 z Bolkowa do Jeleniej Góry oraz skrócenie czasu przejazdu pociągiem do Wrocławia do 90 minut, co jest wielką szansą przeciwdziałania peryferyzacji ziemi jeleniogórskiej.

- Oczywiście, że tak - odpowiedział senator Mróz. - To inicjatywa wielu środowisk wspierana przez panią poseł Marzenę Machałek. W tej, podobnie jak i wielu innych sprawach, obowiązuje zasada "wszystkie ręce na pokład".

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group