Czwartek, 6 sierpnia
Imieniny: Jakuba, Sławy
Czytających: 6005
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wśród wyróżnionych księża i nauczyciele

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 28 października 2007, 0:00
Autor: ROB
Fot. ROB
We wtorek okaże się, kto otrzyma nagrody miasta Jeleniej Góry a kto zostanie zasłużonym. Zdecydują o tym radni.

Do nagrody miasta zgłoszono tylko dwóch kandydatów: Zbigniewa Dygdałowicza, który prowadzi pracownię dokumentacji filmowej przy JCK, oraz księdza Jerzego Gniatczyka – proboszcza parafii św. Judy Tadeusza na osiedlu Czarne. Laureaci w tej kategorii otrzymają wyróżnienia oraz nagrody pieniężne.

Z kolei do tytułu „Zasłużony dla Miasta Jeleniej Góry” zgłoszono 9 kandydatur. To: Andrzej Błachno – prezes klubu AZS Kolegium Karkonoskie, dziekan na tej uczelni, ks. Andrzej Bokiej – proboszcz kościoła garnizonowego, Bogumiła Turzańska-Chrobak – szefowa jeleniogórskiej delegatury Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, ks. prałat Tadeusz Dańko – proboszcz parafii św. Wojciecha, Jadwiga Dąbrowska – dyrektor II LO, klub MKS Karkonosze – Sporty Zimowe, Leszek Oleksy trener koszykówki, działacz sportowy i nauczyciel, Władysław Szurek – przewodniczący Regionalnego Związku Pracodawców w Jeleniej Górze oraz Zespół Szkół Technicznych Mechanik.
We wtorek (30 października) radni zdecydują, kto otrzyma tytuły. Uroczyste wręczenie wyróżnień nastąpi w listopadzie.

Przy nominacjach nie obyło bez zgrzytów. Radni lewicy zgłosili na wrześniowej sesji do miana zasłużonych II Liceum Ogólnokształcące oraz jego dyrektor Jadwigę Dąbrowską. Chcieli przy tym wówczas przegłosować te kandydatury, żeby zdążyć przed obchodami 60-lecia szkoły. Przewodniczący rady Hubert Papaj poddał pod głosowanie jedynie kandydaturę szkoły. Panią dyrektor zostawił na najbliższą sesję.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz

~Hary– 28-10-2007 9:45
A gdzie są Ci którzy buduja gospodarkę , placą podatki , tworzą miejsca pracy i są przykladem do naśladownictwa aby miasto kwitlo i zapobiegalo emigracji zarobkowej. Przedstawione kandytatury przy pelnym szacunku dla tych osób – to kawalkada utrzymanków spoleczeństwa i budzetu – co oni wnieśli namacalnego, materialnego dla postępu i rozwoju miasta !na obecne pilne potrzeby spolaczeństwa jeleniogórskiego ? szkoly jest to constans, modlić się mozna zawsze o lepsza przyszlość, sport mozna uprawiać i kibicować w różnych dyscyplinach – itd. Co w tej Jelonce jeszcze wymyśla aby nie przypominala zaduszek dla tych wybitnie zasluzonych w mieście.
~Ideał 28-10-2007 10:27
Tak jest!!! Jedynym godnym kandydatem w naszym mieście jest kandydatura Pana Ryszarda Rawskiego – wielootniego ciepliczanina, doskonałego zarządcę, wspaniałego fachowca, uczciwego do bólu człowieka, wszechstronnie wykształconego, obytego towarzysko, przystojnego, kulturalnego. Bardzo podoba się kobietom. Startował kilkakrotnie do sejmu i samorządu. Na razie bez rezulatatu. Dajmy mu szansę. To ideał. Absolwent liceum Norwida, wspaniale wypadł na zjeździe absolwentów. Takich ludzi nam potrzeba!
~KP 28-10-2007 11:35
niestety ciężka mrówcza praca jest mało efektowna, a tworzenie miejsc pracy i przy okazji zarabianie pieniędzy to przecież zwykłe burżujstwo i co z tego, że z podatków od tych zarobionych pieniędzy inni mogą działać i być nagradzani. a co do płacenia podatków, to lepiej się do tego nie przyznawać, bo wyśmieją i nazwą głupcem
~:) 28-10-2007 12:39
papaj i jego niskie zlosciwosci szkola dobra, 60 lecie, dabrowska tez niczego sobie wiesniackie zachowanie
~Zenek 28-10-2007 12:52
Czy ta gala będzie transmitowana w TVP 1 i o której godzinie?
~Brunon 28-10-2007 13:05
Czyżby Jerzy, polityk z Czarnego, promował księdza Jerzego również z Czarnego? Gdzie są te słynne standardy PO?
~rymcycymcy 28-10-2007 14:34
Hary, chyba nie rozumiesz. Ludzie WYBITNI nie pracują na kogoś, tylko dla kogoś, a ten ktoś musi na nich łożyć i ich wyróżniać. To taka misja, podobnie jak ze sponsoringiem (...wyjaśnię przy innej okazji)
~do ideał 28-10-2007 16:21
Jak on taki wspaniały i "ułożony" to dlaczego nikt go nie wybiera....
~jeleniogórzanka 28-10-2007 18:08
Ja głosuję na Księdza Jerzego Gniatczyka!!! To wspaniały człowiek!!!
~mk 28-10-2007 21:49
W wtorek? Po jakiemu to??? Szkoda, że nie "w ftorek" :)
~nosek 29-10-2007 11:24
Faktycznie ludzie zaslużeni czy wyróznieni dla miasta to powinni coś stworzyć wyjątkowego i ważnego.Myślę , że tam powinien być szef np. firmy Jelenia plast– imponującego i pieknego zakladu produkcyjnego których brak jest w Jeleniej Górze , powinni znaleśc sie twórcy stworzonej strefy ekonomicznej w Radomierzu – bo pracuja tam mieszkańcy Jeleniej Gory itp .a firmy te oznaczają i są symbolami – rozwóju gospodarczego dobrobytu dla spoeczeństwa bo eksportują a to oznacza doplyw pieniędzy do budżetu który chelpi się że je wyda i przeznaczy na ważne potrzeby spoleczne.To też ważne ale niech każdy zna swoje miejsce w szeregu.Dlatego np. Pani Turzańska – Chrobak urzedniczka , która już się nie mieści na dwóch stolkach i od lat nie widzi chociażby okropnie tak zatrutych potoków wodnych i nie ma żadnej poprawy , chociaz od dawna jesteśmy w unii i otrzymaliśmy na ochronę środowiska górę pieniędzy. Więc jakie są sukcesy i osiągnięcia takiego urzędnika – to że otrzyma pieniądze i w/g rozdzielnika je przeznaczy na jakiś cel– to ma być czlowiekiem wyjatkowym i zaslużonym dla miasta ? przecież bierze za to pobory – a na to pracuje ten z fabryki.To jest tylko przyklad , który pasuje do większości tych protegowanych.Nie wątpię że oni coś dokonują dla miasta , ale nie są to osiągnięcia wyjatkowe.
~blee 30-10-2007 9:52
Nie wątpię w to że Ksiądz to przedsiębiorczy człowiek ale wiecie że ksiądz J. Gniadczyk i Pan Łużniak to sąsiedzi? Najpierw Ksiądz pomógł panu Łużniakowi dostać się do Ratusza więc teraz czas się odwdzięczyć... Tak chyba nie powinno być???
~hery 30-10-2007 10:27
ten duet dwóch Jerzych -po sąsiecku [Gniadczyk-Luzniak]to towarzystwo wzajemnej adoracji , ale nie ladnie postapili bo to jest patent Zbyszka Ladzińskiego aczkolwiek pożądanego czlowieka w naszym mieście bo nie bierze forsy z budżetu.. Może niebawem wszyscy otrzymają krzyże kawalerskie .

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group