Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 7994
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Współpraca Marcialongi i Biegu Piastów

Czwartek, 31 października 2019, 6:46
Aktualizacja: 6:53
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Współpraca Marcialongi i Biegu Piastów
Fot. Przemek Kaczałko
W jeleniogórskim Hotelu Mercure odbyła się konferencja prasowa z udziałem przedstawicieli organizacji Worldloppet, włoskiej Marcialongi i polskiego Biegu Piastów. Uczestniczyli w niej również przedstawiciele samorządów i sportowcy. Podczas spotkania poinformowano o rozwijaniu współpracy pomiędzy organizatorami imprez sportowych z prowincji Trydent i Szklarskiej Poręby.

Uczestnicy konferencji podkreślali, że zarówno impreza we Włoszech, jak i Szklarskiej Porębie - promuje cały region. Stąd m.in. obecność i wsparcie ze strony władz Jeleniej Góry.

Co roku około 200 jeleniogórzan startuje w Biegu Piastów. Sporty zimowe są bardzo ważne dla naszego regionu, a Miasto Jelenia Góra wspiera Bieg Piastów finansowo i poprzez wolontariuszy - podkreślił Jerzy Łużniak, prezydent stolicy Karkonoszy.
Cieszę się, że przyjechali do nas przedstawiciele Worldloppet i Marcialongi. To ważne, aby wspólnie promować oba regiony. Cieszymy się, że możemy realizować nasze założenia z tak zacnym partnerem - mówił Maciej Pawłowski, prezes stowarzyszenia Bieg Piastów.

Szef włoskiego biegu również liczy na rozwój współpracy, a co za tym idzie - zwiększenia liczby uczestników z Polski. Wspominał również z uśmiechem świetne kontakty z Julianem Gozdowskim.

Julian Gozdowski powiedział kiedyś, że nie jestem aniołem (w odniesieniu do imienia Angelo), tylko diabłem - wspominał z uśmiechem Angelo Corradini, prezydent Marcialongi, który to bieg - podobnie jak jakuszycki - odbywa się zarówno w porze zimowej (narciarstwo biegowe), jak i letniej - zawody biegowe i rowerowe. - Coraz więcej Polaków przyjeżdża na nasze biegi do Włoch. Chcemy też, żeby coraz więcej Włochów przyjeżdżało do Polski - mówił A. Corradini.

W ramach współpracy, w Marcialondze przewidziano specjalne 100 dodatkowych miejsc dla zawodników z Polski. W Biegu Piastów również przewidziano niespodziankę dla gości z południa Europy.

Będzie specjalna klasyfikacja z nagrodami dla trzech najlepszych Włochów i Włoszek. Będziemy też na Marcialondze, gdzie na targach EXPO będzie stoisko Biegu Piastów - mówiła Kaja Szjandrowicz, komandor Biegu Piastów.
To naturalna decyzja, że jesteśmy z Wami, aby się wzajemnie promować. Marcialonga organizowana jest od 1971 roku i myślę, że w tym roku osiągniemy w sumie 250 tysięcy startujących - podkreślił Davide Stoffie, sekretarz generalny Marcialongi.

Zimowa edycja Marcialongi odbędzie się 26 stycznia 2020 roku. Symboliczny numer startowy wręczono prezydentowi Jeleniej Góry, wraz z zaproszeniem na imprezę, a wcześniej na podobną konferencję, którą zaplanowano na 4 grudnia 2019 r. w Mediolanie. Z kolei 31 maja 2020 r. odbędzie się rowerowa Marcialonga, a biegowa w edycji letniej - 6 września 2020 r.

Twoja reakcja na artykuł?

3
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
391
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
39%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group