Środa, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 8183
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wspólnie zadbajmy o naszą planetę. S.O.S dla Ziemi

Niedziela, 22 kwietnia 2012, 14:44
Aktualizacja: Poniedziałek, 23 kwietnia 2012, 7:31
Autor: Petr
JELENIA  GÓRA: Wspólnie zadbajmy o naszą planetę. S.O.S dla Ziemi
Fot. Petr
Pierwszy Karkonoski Festiwal Recyklingu odbył się dzisiaj na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi. – Wspólnie zadbajmy o naszą planetę. S.O.S. dla Ziemi! Niech wreszcie dotrze do ludzi, że trzeba żyć ekologicznie – mówi Alina Boreta z Fundacji S.O.S Codzienność.

Podczas pierwszego Karkonoskiego Festiwalu Recyklingu pod ratuszem zbierano makulaturę, butelki, szkło, jak również zużyte baterie i telefony komórkowe. Nie zabrakło też warsztatów, gier oraz pokazów ekologicznych przygotowanych z myślą o najmłodszych jeleniogórzanach – celem uświadomienia dzieciom jak ważnym jest dbanie o środowisko. Imprezę zorganizowali Fundacja S.O.S Codzienność i Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Jelenia Góra przy współudziale MPGK. W festiwalu aktywnie uczestniczyła młodzież z jeleniogórskich szkół średnich, która m.in. rozdawała przechodniom pojemniki recyklingowe i zachęcała do wspólnego tworzenia „EKO-rzeźby”.

- Dzień Ziemi to świetna okazja do organizacji przedsięwzięć, których ideą jest propagowanie zachowań proekologicznych. Segregowanie odpadów to wspaniały prezent jaki można zrobić sobie, swoim dzieciom i w ogóle całej planecie. Ludzie muszą zdać sobie sprawę, że dbanie o środowisko jest dzisiaj czymś absolutnie koniecznym. I odpowiedzieć na S.O.S. dla Ziemi – mówią Alina Boreta z fundacji S.O.S. Codzienność i Elżbieta Burdach z WGKiOŚ, organizatorki Karkonoskiego Festiwalu Recyklingu, który w założeniu ma się odbywać cyklicznie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group