Środa, 8 lutego
Imieniny: Ireny, Jana, Sebastiana
Czytających: 7434
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wspólnie na dwóch kółkach

Niedziela, 11 października 2009, 8:15
Aktualizacja: 8:16
Autor: Ania
JELENIA GÓRA: Wspólnie na dwóch kółkach
Fot. Ania
Szklarska Poręba, Jawor, Wyszogród oraz Giżycko podpisały w minioną sobotę Deklarację Partnerstwa. Ich wspólnym celem jest stworzenie Trójkowej Magistrali Rowerowej oraz wzajemna promocja.

Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Szklarska Poręba. Latem „szlak rowerowy” połączył kurort pod Szrenicą z partnerskim Augustowem. W lipcu wybrała się do niego grupa rowerzystów na czele z burmistrzem Arkadiuszem Wichniakiem. Pokonali ponad 700 kilometrów .

Jechali, między innymi, przez Jawor, Żórawinę, Mikstat, Wartę, Wyszogród, Jednorożec i Kolno. Po drodze rozdawali materiały promocyjne o swoim mieście. Kilka miast postanowiło współpracować nie tylko w rowerowych tematach.

Właśnie promocja należy do podstawowych elementów partnerstwa, jakie w minioną sobotę zadeklarowali sobie miasta które będą tworzyć Rowerową Magistralę Trójkową. Ich celem jest pozyskanie funduszy z zewnątrz, głównie Unii Europejskiej, na realizację przedsięwzięcia. Pozwolą one wybudować trasy i zapewnić miejsca odpoczynku dla rowerzystów.

Ścieżki rowerowe mają doprowadzić do zabytków i licznych atrakcji turystycznych. W każdym z samorządów zostaną wytypowane osoby, które będą zajmować się projektem. Współpraca, jaką zawiązano w miniony weekend, będzie się rozwijać przez następne kilka lat.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
430
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
39%
Nie najlepiej
10%
Wciąż fatalnie
28%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group