Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 4539
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: Wspólne czytanie “Trylogii” Sienkiewicza w Piechowicach

Wtorek, 9 września 2014, 8:39
Aktualizacja: Środa, 10 września 2014, 7:56
Autor: Manu
Piechowice: Wspólne czytanie “Trylogii” Sienkiewicza w Piechowicach
Fot. POK
Popularny aktor teatralny Ryszard Wojnarowski i poetka Urszula Musielak byli wśród tych, którzy w sobotę (6 września), w ramach zainicjowanej przez prezydenta RP Bronisława Komorowskiego ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie, na terenie parku miejskiego “Szklany ogród” w Piechowicach czytali “Trylogię” Henryka Sienkiewicza. Dzień poświęcony twórczości noblisty był już trzecią edycją projektu.

Akcję w Piechowicach rozpoczęło przeczytanie przez Ryszarda Wojnarowskiego fragmentów “Pana Wołodyjowskiego”. Ten znany aktor teatralny na scenie występuje od roku 1955. Był związany z jeleniogórskim Teatrem im. Cypriana Kamila Norwida (1957-85) oraz Teatrem Animacji (1990-94). Grał także gościnnie w warszawskim Teatrze Polskim (1988) i Dramatycznym w Legnicy (1992-93). Od 1995 r. jest aktorem Teatru Maska i Sceny Profesjonalnej Osiedlowego Domu Kultury na Zabobrzu.

Potem w akcji czytania “Trylogii” wzięli udział przedstawiciele Urzędu Miasta i Piechowickiego Ośrodka Kultury oraz poetka Urszula Musielak, która po przejściu na emeryturę, w roku 2000 została słuchaczką Akademii Trzeciego Wieku. Tam przez lata występowała w kabarecie, śpiewając, tańcząc i recytując teksty, najczęściej własnego autorstwa. Nieco później założyła Zespół Muzyczno– Instrumentalny “Szklarki”, który występował także w radiu i w wielu programach telewizyjnych. W roku 2013 Stowarzyszenie “W Cieniu Lipy Czarnoleskiej” wydało jej tomik poezji pt. “Wyznania milczących drzew”.

Niestety, pogoda nie dopisała i pokrzyżowała szyki organizatorom oraz wszystkim przybyłym, a z zapowiedzianych nie zdążyli wystąpić: nauczyciele i uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 i Gimnazjum im. Jana Pawła II w Piechowicach, rodzice i nauczyciele Przedszkola Samorządowego nr 1 “Chatka Puchatka”, harcerze z drużyny “Burza” oraz mieszkańcy Piechowic.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group