Czwartek, 20 czerwca
Imieniny: Bogny, Bogumiły
Czytających: 9645
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Wsparli pogorzelców

Sobota, 26 czerwca 2010, 8:04
Aktualizacja: Poniedziałek, 28 czerwca 2010, 14:19
Autor: TEJO
Prawie pięć tysięcy złotych wpłynęło na konto Rotary Club, które utworzono dla pogorzelców z Dąbrowicy. Pieniądze te zostaną przeznaczone na zakup materiałów budowlanych, które są potrzebne do przeprowadzanego obecnie remontu mieszkania.

Dziewiątego stycznia pożar wybuchł w domu nr 39 w Dąbrowicy. Niemalże całkowicie spaliło się wówczas pierwsze piętro. Jednym z najbardziej poszkodowanych jest Benedykt Brzózka, który jeszcze do niedawna przebywał w Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich. Dla mężczyzny straty materialne nie są jednak najgorsze. Z powodu ran odniesionych w pożarze zginęła jego narzeczona. – Ściany można odbudować, a życia ludzkiego nie – mówi Benedykt.

Konto na rzecz pogorzelców Rotary Club założył kilka miesięcy temu. Najwięcej pieniędzy wpłynęło dopiero po koncercie charytatywnym, który odbył się szóstego czerwca w Klubie Kwadrat Jeleniogórskiego Centrum Kultury pod hasłem „Pomóżmy Benkowi”. Imprezę zorganizowali przyjaciele poszkodowanego. Na scenie wystąpił zespół SANDSTONE oraz muzyk i legenda Krakowa, Antek Krupa.

Przed koncertem na koncie było ponad osiemset złotych. Benek sam stworzył listę rzeczy, które potrzebuje. Przekazał ją członkom Rotary Club, którzy zrobią zakupy. Oprócz drobnych rzeczy rotarianie chcą zakupić przede wszystkim materiały potrzebne do odbudowy podłogi. Przekazali nam informację, że są w stanie dołożyć pieniędzy, jeżeli będzie taka potrzeba.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy jeżdżę na rowerze?

Oddanych
głosów
1038
Tak, regularnie
25%
Tak, od czasu do czasu
36%
Nie, ale uprawiam rekreacyjnie inny sport
14%
Nie, z jakimkolwiek sportem mi „nie po drodze”
24%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Rzucają wyzwanie Orlenowi!
 
Rozmowy Jelonki
Dostali 8 mln zł na szkołę
 
Kultura
Kwiaty w KANS
 
Kultura
Baletniczki w Zameczku
 
112
Nawet 10 lat więzienia za podpalenie łąki lub lasu!
 
112
Strażacy dbają o bezpieczeństwo kierowców
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group