Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 2910
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wsparcie z Wrocławia dla Jerzego Łużniaka

Wtorek, 30 października 2018, 15:27
Aktualizacja: Środa, 31 października 2018, 6:47
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Wsparcie z Wrocławia dla Jerzego Łużniaka
Fot. Przemek Kaczałko
Prezydent elekt stolicy Dolnego Śląska – Jacek Sutryk, odwiedził dzisiaj (30.10) Jelenią Górę, aby wspólnie z senatorem Jarosławem Dudą wesprzeć kandydata Koalicji Obywatelskiej na prezydenta naszego miasta. Podczas spotkania z dziennikarzami, Jerzy Łużniak podpisał deklarację wspierania inicjatyw rowerzystów.
- Myślę, że po niedzieli będziemy mogli się spotkać i pogratulować nowemu prezydentowi Jeleniej Góry - mówił na wstępie Jacek Sutryk, gratulując 63-letniemu kandydatowi KO zwycięstwa w pierwszej turze, a także zachęcając mieszkańców naszego miasta do udziału w drugiej turze. - Znamy się z Jurkiem Łużniakiem wiele lat, jeszcze gdy byłem dyrektorem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, a pan Jerzy był wicemarszałkiem województwa dolnośląskiego. To był okres dobrej, intensywnej współpracy i wierzę, że po niedzieli będzie podobnie - dodał polityk koalicji, który będzie rządzić we Wrocławiu.
- Jestem dumny jako szef PO regionu dolnośląskiego, że możemy mieć tak gigantyczny sukces w dużych miastach. W Jeleniej Górze, dzięki twojemu zapałowi, determinacji, pomysłowi na miasto i kontynuacji tego, co zrobił Marcin Zawiła - jestem przekonany, że jeleniogórzanie zdecydują jednoznacznie o twoim zwycięstwie - zwracał się do J. Łużniaka, senator Jarosław Duda.

W spotkaniu uczestniczył także Daniel Chojnacki, wrocławski oficer rowerowy, który pochodzi z Jeleniej Góry i tu mieszka.

- Cieszy, że w tym tygodniu Wrocław został rowerową stolicą Polski, a w Jeleniej Górze potencjał jest ogromny. Przygotowaliśmy propozycję deklaracji rowerowej Jeleniej Góry dla kandydata, w której prosimy, aby na poważnie zająć się tą tematyką - mówił Daniel Chojnacki.

W treści deklaracji znalazły się: przeznaczenie minimum 3 milionów złotych rocznie na inwestycje związane z rozwojem ruchu rowerowego, w tym przede wszystkim połączenie rozerwanych sieci tras w jeden spójny system. Mowa także o parkingach rowerowych, włączeniu szkół podstawowych do kampanii "Rowerowy maj", która zachęca, aby dzieci w maju dojeżdżały rowerami do szkoły. Wśród postulatów znalazł się regularny dialog z rowerzystami i podejmowanie decyzji w porozumieniu z nimi, a także wyznaczenie osoby odpowiedzialnej za te sprawy. Jerzy Łużniak podpisał deklarację...

Twoja reakcja na artykuł?

8
42%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
5%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
10
53%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group