Sobota, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 3666
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wsparcie strajkujących

Czwartek, 18 kwietnia 2019, 6:23
Aktualizacja: Sobota, 20 kwietnia 2019, 6:09
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Wsparcie strajkujących
Fot. Przemek Kaczałko
Po "czarnym marszu" Związku Nauczycielstwa Polskiego, który miał miejsce we wtorek (16.04) – posłanka Zofia Czernow wraz z Komitetem Obrony Demokracji zorganizowała wiec poparcia dla strajkujących pracowników oświaty. Wczoraj (17.04) na Placu Ratuszowym zebrano się, aby dodać otuchy protestującym.
We wtorek był marsz organizowany przez nauczycieli, a teraz Koalicja Europejska przy wsparciu KOD Jelenia Góra i Inicjatywy Polskiej chce wyrazić wsparcie dla nauczycieli - powiedział Tadeusz Waliczek z jeleniogórskiego KOD-u.
Nie można w ten sposób wynagradzać ludzi, w których ręce oddajemy nasze dzieci, wnuki. Te pensje to jałmużna, a to oni tworzą naszą przyszłość. Tym bardziej, że PiS rozdaje pieniądze potencjalnemu elektoratowi wzdłuż i wszerz, natomiast dla nauczycieli nie ma... - mówił T. Waliczek.

Zdaniem przedstawiciela KOD-u, nauczyciele nie powinni już się cofać nawet o krok.

Wiele było niebezpieczeństw - w latach 90. prawie wszystkie zakłady w Polsce strajkowały, nie było produkcji. Wszystko można nadrobić, a dzisiaj wszystko jest w rękach rządu - stwierdził T. Waliczek, który usprawiedliwia Platformę Obywatelską wspominając o kryzysie ekonomicznym i "zielonej wyspie".

Organizatorzy nie wykluczają, że podobne akcje będą organizować również po świętach, jeśli nadal nie będzie porozumienia.

Trzeba zacisnąć pięści, zęby i nie dać się. Trudno - matury będą w czerwcu, co to zmieni? Nauczyciele wykazali już dużo dobrej woli - dodał Tadeusz Waliczek, lider jeleniogórskiego Komitetu Obrony Demokracji.

Twoja reakcja na artykuł?

48
27%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
1%
Nudzi
8
5%
Smuci
85
48%
Złości
35
20%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (336)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group