Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 4803
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Wsparcie od strażaków dla strażaków

Czwartek, 10 marca 2022, 6:01
Autor: WAC
Region: Wsparcie od strażaków dla strażaków
Fot. PSP Głogów
Strażacy z Dolnego Śląska włączyli się w akcję pomocy dla strażaków z ogarniętej pożogą wojenną Ukrainy.

Potrzeby są ogromne, ponieważ Ukraina, atakowana przez rosyjskiego agresora, stoi w ogniu. Płoną budynki mieszkalne, uczelnie, obiekty administracji, a także szkoły, przedszkola, nawet żłobki. W odpowiedzi na apel komendanta głównego KG PSP, we wszystkich dolnośląskich komendach przeprowadzane są zbiórki ratowniczego sprzętu, który sukcesywnie przekazywany jest stronie ukraińskiej.

Łącznie z Dolnego Śląska przekazano między innymi ukraińskim strażakom 19 samochodów pożarniczych. Wozy te, po odbiorze na granicy przez strażaków ukraińskich, niemal natychmiast trafiają na front. Z Dolnego Śląska za wschodnią granicę wysłano też znaczące dostawy ratowniczego sprzętu i wyposażenia. W ostatnich dniach tylko w punkcie zbiórki zorganizowanym w KW PSP we Wrocławiu zgromadzono ponad 110 palet ze sprzętem i wyposażeniem.

W akcję pomocy włączyli się również strażacy z powiatu karkonoskiego. Przekazali za pośrednictwem Komendy Wojewódzkiej PSP: umundurowanie, buty, rękawice, agregaty prądotwórcze i węże strażackie.

Twoja reakcja na artykuł?

16
67%
Cieszy
3
13%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
4%
Smuci
0
0%
Złości
4
17%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group