Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 9478
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wrotniewski sprawdza finansowanie mediów

Czwartek, 5 kwietnia 2018, 7:20
Aktualizacja: Piątek, 6 kwietnia 2018, 14:04
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Wrotniewski sprawdza finansowanie mediów
Fot. archiwum
Przewodniczący Rady Miasta Jeleniej Góry Leszek Wrotniewski uzyskał odpowiedź na swoją interpelację, w której pytał m.in. o reklamy, audycje i artykuły sponsorowane. Jak się okazało, z budżetu miasta wydawane jest na ten cel ponad milion złotych rocznie. W związku z tym radny już podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej zaproponował poprawkę, która pozwoli z części tych środków rozwiązać problemy lokalowe Młodzieżowego Domu Kultury.

- Nie pierwszy raz wystąpiłem o taką informację. Chciałem wiedzieć jak to wygląda obecnie, szczególnie w aspekcie takich spraw, jak pomysły prezydenta o likwidacji szkoły przy ul. Leśnej, do której Miasto dopłaca 140 tys. zł, braku środków na siedzibę dla Młodzieżowego Domu Kultury, czy sport – tłumaczy Leszek Wrotniewski, który nie kryje, że jest zbulwersowany proporcjami.

- Miasto nieporównywalnie więcej wydaje na reklamę wewnętrzną, niż na udział w targach i imprezach turystycznych – zwraca uwagę przewodniczący Rady. - Kilkaset tysięcy złotych przeznaczone na reklamę działań prezydenta na terenie miasta jest bulwersujące. To przez efekty pracy, które widzą na co dzień mieszkańcy, powinien być oceniany Prezydent. Nie powinno się to odbywać przez sztuczne pompowanie wydarzeń i poprzez finansowanie mediów – uważa L. Wrotniewski, wspominając uroczyste zapalenie choinki przez prezydenta i jego zastępcę, chwalenie się kolorami autobusów czy „spektakularny sukces” inwestycyjny w postawieniu plastikowego jelenia na Placu Ratuszowym. - Ponieważ nie można chwalić się spektakularnymi sukcesami inwestycyjnymi w tej kadencji, to wydaje się pieniądze mieszkańców na propagandę, a można je przecież spożytkować na wiele innych, potrzebniejszych zadań – dodał radny.

W zestawieniu, które prezentujemy w naszej galerii można zobaczyć szczegółowo ile i jakim firmom zapłacono z budżetu miasta. Podsumowując (niektóre zadania zawierają dofinansowanie unijne) lokalne media uzyskały od 1 stycznia 2017 roku następujące kwoty:
- Agencja Promocji i Reklamy „DAMI” 205 077, 29 zł,
- Nowiny Jeleniogórskie (plus Fundacja Nowin Jeleniogórskich): 154 990, 64 zł,
- Muzyczne Radio: 90 566, 50 zł
- Info-serwis Jacek Jarosz (StrimeoTV): 24 600,00 zł
- Highlander's Group (Jelonka.com): 3 862, 20 zł
- IT-MEDIAX (Portalik24.pl): 3 690, 00 zł

Leszek Wrotniewski nie chce wypowiadać się na temat rzetelności mediów. – Każdy swój rozum ma. Myślę, że na podstawie tych wydatków mamy pełne prawo do krytyki prezydenta w tym aspekcie. - Szczególnie, że część tych wydatków jest pokryta z opłaty śmieciowej, a ja wolałbym, aby mieszkańcy płacili możliwie najniższe rachunki – dodaje radny.

W uzupełnieniu do zapytania, Leszek Wrotniewski wystąpił o szczegółowy wykaz programów i artykułów wraz z datami emisji, a także dopytał o podobne działania poprzez spółki z większościowym udziałem Miasta Jeleniej Góry, miejskie instytucje kultury, zakłady budżetowe oraz jednostki budżetowe (Straż Miejska, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Miejski Zarząd Dróg i Mostów). Na odpowiedź jeszcze czeka.

Jak już informowaliśmy, dzięki poprawce zgłoszonej przez Leszka Wrotniewskiego podczas sesji Rady Miejskiej w dn. 27.03.2018 r., przegłosowanej przez większość radnych – 200 tysięcy złotych przeznaczone w tym roku na audycje i artykuły sponsorowane – przeniesiono na rzecz Młodzieżowego Domu Kultury, który czeka na remont pomieszczeń pod potrzeby nowej siedziby.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (51)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
896
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group