Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 6368
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wróciła Liga Rocka

Sobota, 22 stycznia 2022, 11:48
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Wróciła Liga Rocka
Fot. Tomek Raczyński
W piątkowy wieczór (21.01) w Sali Novej JCK przy ul. 1 Maja odbył się pierwszy koncert eliminacyjny Ligi Rocka. Kolejne muzyczne pojedynki o występ majowym finale odbędą się w lutym, marcu i kwietniu.

TainT (alternative groove metal, Sosnowiec):

Zespół czterech facetów pełnych energii i determinacji by grać i przedstawić się szerszej publiczności. Pochodzi z Pszczyny, istnieje od 2014 roku, jednak obecny skład uformował się z początkiem 2020 roku. Wykonuje muzykę z pogranicza Alternative Groove Metal oraz Nu-Metal. Zespół nagrał swoją pierwszą płytę EP pt. ''Under Control'' w 2020 roku, a obecnie pracuje nad kolejną EP pt. ''Looking For Myself''

Indigo Child (psychodelic rock, Opole):

Indigo Child to powstały latem 2018 roku opolski zespół tworzący autorską muzykę w klimacie szeroko pojętego psychodelicznego, progresywnego rocka. Inspirują się w głównej mierze muzyką lat 70. Ich kompozycje bazują na improwizacji, zabawie formą oraz niekonwencjonalnych rozwiązaniach pod wspólnym mianownikiem energicznego rocka. Ich żywiołem są koncerty, na których dają z siebie wszystko, aby publika wyszła naładowana pozytywną energią muzyki. Teksty pisane są na gruncie filozofii lub rozważań systemowych.

Chipsy Jazz (alternatywny rock, Leszno):

Zespół powstał 2 lata temu. Nie zamykają się na żadne konkretne gatunki i lubią eksperymentować, najbliżej im do alternatywnego rocka. Tworzą po polsku i po angielsku, ostatnio wydali 2 pierwsze single.

Daffodil Pill (rock psychodeliczny/surf rock, Wrocław):

Daffodil Pill powstał w listopadzie 2020 roku z inicjatywy Dawida Stawiarza (gitara) i Adama Chmury (perkusja), połączonych zamiłowaniem do kolorowych lat 60. i kultury hipisowskiej. Skład dopełniony został przez Mateusza Wróblewskiego (bas) i Filipa Dudka (wokal, klaiwsze), członków dawnego zespołu Salto. Czterech wrocławskich hipisów, tworzy muzykę zakorzenioną w brzmieniu rocka psychodelicznego ery dzieci kwiatów, zmieszaną z surf rockiem i progresywnymi elementami. Sound zespołu oparty jest także na instrumentach vintage, pochodzących w większości z lat '60 i '70. Muzycy nie boją się jednak sięgać po nowocześniejsze rozwiązania produkcyjno-muzyczne. Wszystko w duchu totalnej artystycznej wolności i otwartości. Daffodil Pill przede wszystkim daje uśmiech i dobrą energię! Love, Peace, Rock n'Roll!

(opisy zespołów: Jeleniogórskie Centrum Kultury)

Decyzją jury zwycięzcami pierwszego koncertu eliminacyjnego została kapela TainT i to ona wystąpi w majowym finale. Drugi koncert eliminacyjny zaplanowano na 18 lutego.

Twoja reakcja na artykuł?

12
75%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
6%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
19%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group