Imieniny: Aleksego, Grzegorza
Czytających: 13548

Jelenia Góra: Wrócił Kozak, jest zwycięstwo

Poniedziałek, 19 grudnia 2022, 16:04
W spotkaniu 15. kolejki II ligi koszykarzy (gr. D) zmierzyły się dwa zespoły z dolnej części tabeli. W Jeleniej Górze miejscowe Sudety podejmowały Gimbasket Wrocław. Po zaciętym meczu minimalnie lepsza była ekipa Jarosława Wilusza, w której szeregach (po kontuzji) ponownie wystąpił Michał Kozak.

Przed sobotnim starciem w hali im. M. Koczwary Sudety miały na swoim koncie 3 zwycięstwa i 11 porażek (14. miejsce), natomiast wrocławianie tylko raz wygrali i 13 razy schodzili z parkietu pokonani (ostatnie, 16. miejsce).

Pierwsza kwarta należała do gospodarzy, którzy prowadzili 19:11, a po 10 minutach 19:13. W drugiej odsłonie do głosu doszli goście, w których szeregach niespełna 17 minut meczu zagrał wychowanek Sudetów - Filip Tymiński. Do przerwy na tablicy wyników było 39:41. Po zmianie stron kibice nadal oglądali wyrównany pojedynek. Przed decydującą kwartą był remis 58:58. W 35. minucie jeleniogórzanie odskoczyli na 69:60, ale ekipa Roberta Kościuka nie poddała się i doszła na 69:68. W końcówce więcej zimnej krwi zachowali miejscowi i mecz zakończył się wynikiem 76:72.

KS Sudety Jelenia Góra – Roeben Gimbasket Wrocław 76:72 (19:13, 20:28, 19:17, 18:14)

Sudety: Minciel 17, Wasilewski 17, Walaszek 15, Kozak 10, Jyż 7, Najman 6, K. Rybarczyk 4, Strzemecki.
Gimbasket: Lewandowski 23 (13 zbiórek), Gałczyński 17 (14 zbiórek), Kasper Październy 13, Mazurek 9, Grochowski 6, Tomaszewski 4, Chałupka, Tymiński.