Niedziela, 11 czerwca
Imieniny: Benedykta, Feliksa
Czytających: 7003
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Podgórzyn: Wracają dopłaty do wody i ścieków

Piątek, 25 września 2020, 6:00
Autor: WAC
Podgórzyn: Wracają dopłaty do wody i ścieków
Fot. WAC
Radni gminy Podgórzyn podczas nadzwyczajnej sesji Rady Gminy przegłosowali powrót dopłat do wody oraz odbioru ścieków.

Mieszkańcy Podgórzyna i okolic do tej pory płacili 11,80 zł za m sześć. wody i 15,23 zł za m sześć. odprowadzanych ścieków. Przyjęta kilka dni temu uchwała rady gminy wprowadza dopłaty w wysokości po 2 złote za metr sześcienny wody oraz ścieków. Obowiązują one od 1 września.

Wszystko wskazuje, że już niedługo ceny wody i za ścieki w Podgórzynie jeszcze spadną. Nowe, niższe - łącznie o około 3 złotych za m sześć. - stawki najprawdopodobniej wejdą w życie od 1 stycznia 2021 roku po zatwierdzeniu nowego wniosku taryfowego Karkonoskiego Systemu Wodociągów i Kanalizacji przez spółkę Wody Polskie.

Przywrócenie dopłat poprzedziła analiza sytuacji budżetowej naszej gminy - mówi zastępca wójta gminy Podgórzyn Tomasz Szewczyk. - Wraz ze skarbnik gminy sprawdziliśmy, gdzie można dokonać oszczędności, aby możliwe było ponowne ich wprowadzenie. Duży wpływ na to, że dopłaty wracają miało też przygotowanie oszczędnych arkuszy organizacyjnych przez dyrektorów jednostek oświatowych z naszej gminy.

Przypomnijmy. Argumentowane złą sytuacją finansową samorządu cofnięcie dopłat do cen za wodę oraz odprowadzanie ścieków było jedną z przyczyn, dla których grupa mieszkańców domaga się odwołania wójta gminy Mirosław Kalaty oraz Rady Gminy. Referendum w tej sprawie odbędzie się 11 października.

Twoja reakcja na artykuł?

9
16%
Cieszy
27
49%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
7
13%
Złości
12
22%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (36)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Plac Ratuszowy czy Piastowski, który bardziej zachęca do spacerów?

Oddanych
głosów
371
Plac Ratuszowy
11%
Plac Piastowski
60%
Wolę miejskie parki
30%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group