Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 4986
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Wpadli paserzy, sprzedający podzespoły kradzionych aut

Poniedziałek, 20 maja 2013, 10:37
Aktualizacja: 10:39
Autor: 112
Kryminalni z wrocławskiej komendy wojewódzkiej zlikwidowali "dziuplę" samochodową na terenie powiatu lwóweckiego. W wyniku przeprowadzonej akcji wspólnie z policjantami lwóweckiej komendy i dolnośląsko – saksońskiej grupy Nysa, zatrzymali dwie osoby podejrzane o paserstwo podzespołów aut pochodzących z kradzieży. Zatrzymani, to mieszkańcy Lwówka Śląskiego w wieku 22 i 26 lat.

Do pięciu lat pozbawienia wolności, grozi dwóm mężczyznom, zatrzymanym przez dolnośląskich policjantów, w związku z podejrzeniem o paserstwo podzespołów pochodzących z samochodów kradzionych na terenie Europy. W zlikwidowanej "dziupli" funkcjonariusze zabezpieczyli elementy karoserii i wyposażenia pojazdów oraz silniki i skrzynie biegów. Na podstawie zabezpieczonych części policjanci zidentyfikowali już osiem samochodów, głównie BMW i audi.

- Do zatrzymania doszło po tym, jak policjanci w wyniku prowadzonych działań operacyjnych ustalili, że na posesji w jednej z miejscowości powiatu lwóweckiego, przechowywane są części pochodzące z samochodów, skradzionych na terenie Europy. Po zlokalizowaniu posesji, w wyniku podjętych dalej działań, policjanci znaleźli i zabezpieczyli elementy karoserii i wyposażenia pojazdów oraz silniki i skrzynie biegów – informuje asp. Paweł Petrykowski z KWP we Wrocławiu.

- Prowadząc w tej sprawie dalsze czynności, funkcjonariusze zidentyfikowali już sześć skrzyń biegów i cztery silniki samochodowe, pochodzące z ośmiu pojazdów. Wartość ujawnionych strat szacuje się na kwotę nie mniejszą niż 390 tys. złotych. Zatrzymani w tej sprawie mężczyźni usłyszeli już zarzuty paserstwa części samochodowych – dodaje Pweł Petrykowski.

Prokuratura zastosowała wobec podejrzanych środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego po 20 tys. złotych oraz dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju. Obecnie funkcjonariusze w dalszym ciągu wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group