Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 8073
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Wpadła szajka samochodowych oszustów

Wtorek, 3 grudnia 2013, 8:19
Aktualizacja: 9:23
Autor: Red
Region: Wpadła szajka samochodowych oszustów
Fot. Dolnośląska Policja, zdjęcie ilustracyjne
W Wydziale V Śledczym Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prowadzone jest śledztwo dotyczące funkcjonowania zorganizowanej grupy przestępczej, zajmującej się sprowadzaniem samochodów z zagranicy i wprowadzaniem ich na terytorium Polski z pominięciem opłat celnych, jak również podatku VAT.

- Dotychczas prokurator przedstawił 13. osobom zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz w zależności od podziału ról w grupie: przyjmowania korzyści majątkowych w związku z pełnieniem funkcji publicznej, udzielanie takich korzyści, uszczupleń w płatnościach podatku akcyzowego oraz podatku od towarów i usług (VAT) – informuje Violetta Niziołek, rzeczni prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze.

- Materiały dowodowe, które dały prokuratorowi podstawę do podjęcia decyzji o zatrzymaniu a następnie o przedstawieniu zarzutów zostały zebrane przez dolnośląskich funkcjonariuszy policji współpracujących w tej sprawie z funkcjonariuszami policji z innych jednostek – dodaje.

W stosunku do wszystkich podejrzanych prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci: dozorów policji, poręczeń majątkowych, zakazów opuszczania kraju połączonych z zatrzymaniem paszportów oraz nakazów powstrzymania się od prowadzenia działalności określonego rodzaju związanej z nabywaniem, zbywaniem pojazdów mechanicznych a ponadto w stosunku do funkcjonariusza publicznego – pracownicy Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze Wydziału Komunikacji zakazu wykonywania czynności służbowych.

- Postępowanie posiada charakter rozwojowy stąd też w chwili obecnej brak jest możliwości przekazania bliższych szczegółów dotyczących: dotychczas zgromadzonego materiału dowodowego, treści stawianych konkretnym osobom zarzutów a nadto zaplanowanych w sprawie dalszych czynności procesowych – informuje Violetta Niziołek.

Do zatrzymań doszło 27. listopada. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, chodzi o grupę przestępczą, która sprowadzała nielegalnie z zagranicy luksusowe samochody, głównie audi i bmw, m.in. na teren Dolnego Śląska. Część z tych aut było m.in. w niektórych jeleniogórskich salonach i komisach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (65) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group