Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 5057
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: "Wpadł" złodziej naszych miejskich kwiatów

Środa, 27 maja 2015, 13:51
Aktualizacja: Czwartek, 28 maja 2015, 7:08
Autor: Zeb
Jelenia Góra: "Wpadł" złodziej naszych miejskich kwiatów
Fot. Zeb
Przed sądem odpowie czterdziestolatek z Jeleniej Góry za kradzież różanecznika. Na gorącym uczynku zatrzymany został przez Straż Miejską. Nie wiedział, że na rabatę ma „oko” kamera miejskiego monitoringu.

Pracownicy MPGK posadzili na skwerze przy ul. Bankowej siedem krzewów różanecznika. Wszystkie zostały skradzione. Po zdarzeniu tym krzewy posadzono raz jeszcze, ale tym razem o specjalny nadzór nad nimi poproszono Straż Miejską. Jedną z kamer miejskiego monitoringu ustawiono tak, by miała na rabatę „oko”. Opłaciło się.

W poniedziałek (25.05) o godz. 23.10 przy ul. Bankowej 42-letni mieszkaniec Jeleniej Góry postanowił zaopatrzyć się w krzewy na miejskim klombie. Wyrwał jedną roślinę i oddalił się w kierunku ulicy Wolności. Nie wiedział, że podąża za nim kamera monitoringu. Dowiedział się o tym od strażników miejskich, którzy ujęli go na ulicy Wolności, gdy beztrosko podążał ze swoim łupem do domu – informuje Artur Wilimek, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Jeleniej Górze.

Różaneczniki nie są oczywiście jedyną zielona ozdobą Jeleniej Góry. Na Pl. Ratuszowym MPGK posadziła begonie i starce - około 3,5 tys. Przy baszcie rosną jaśminowce, szałwia i starce. Zasadzono też kilka tysięcy krzewów lawendy. Jak zwykle pieczołowicie pielęgnowane są inne ozdobne krzewy oraz drzewa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group