Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 6772
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wpadka z podróbkami perfum za ok. 100 tys. zł

Środa, 15 kwietnia 2015, 13:31
Aktualizacja: 13:34
Autor: 112
Jelenia Góra: Wpadka z podróbkami perfum za ok. 100 tys. zł
Fot. Archiwum
Policjanci z Wrocławia i Jeleniej Góry zlikwidowali hurtownię kosmetyków z podrobionymi znakami towarowymi renomowanych firm. Zabezpieczono podrobione perfumy o wartości nie mniejszej, niż 100 tys. złotych. Handel odbywał się za pośrednictwem portali internetowych i aukcyjnych.

Funkcjonariusze Wydziału dw. z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, współpracując z funkcjonariuszami Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, zlikwidowali hurtownię kosmetyków z podrobionymi znakami towarowymi renomowanych firm. W sprawie tej policjanci zatrzymali 31-letniego mężczyznę oraz 22-letnią kobietę.

Jak ustalili funkcjonariusze, podejrzani prowadzili hurtową sprzedaż perfum z podrobionymi znakami towarowymi. Oferowali je do sprzedaży jako oryginały. Handel odbywał się za pośrednictwem różnych portali internetowych i aukcyjnych. Łącznie policjanci zabezpieczyli 10 tysięcy sztuk opakowań podrabianych perfum o różnej pojemności, o łącznej wartości nie mniejszej, niż 100 tysięcy złotych. Straty pokrzywdzonych firm z tytułu nielegalnego procederu oszacowano wstępnie na około 1,5 miliona złotych.

- Do zatrzymania mężczyzny doszło w samochodzie na parkingu jednego z jeleniogórskich dyskontów spożywczych. W aucie policjanci zabezpieczyli kartony z perfumami, oznaczonymi podrobionymi znakami towarowymi. W kartonach znajdowało się ponad 2 tys. sztuk opakowań o różnej pojemności. Jego wspólniczkę funkcjonariusze zatrzymali w mieszkaniu, gdzie zabezpieczyli kolejne podrobione perfumy oraz przedmioty służące do uprawiania przestępczego procederu, w tym komputery, telefony komórkowe oraz dokumentację – informuje podinsp.. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy KMP w Jeleniej Górze..

- W wyniku prowadzonych dalej czynności operacyjnych policjanci zlokalizowali też wynajmowane pomieszczenia magazynowe, w których ujawniono największą partię podrobionych kosmetyków. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy, w tym źródło pochodzenia zabezpieczonych perfum oraz kolejnych odbiorców – dodaje rzeczniczka.

Zatrzymanym za popełnione przestępstwo grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group