Sobota, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 5538
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wpadka "rozbójników"

Poniedziałek, 19 marca 2007, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 19 marca 2007, 12:50
Autor: TEJO
Dwóch mężczyzn podejrzanych o rozboje trafiło do policyjnej izby zatrzymań.

Pierwszy ze sprawców podszedł w minioną niedzielę do 34-jeleniogórzanina i zagroził mu nożem kuchennym. Żądał pieniędzy. Napadnięty nie przestraszył się zbira. Gotówki mu nie dał i głośno zaczął wzywać pomocy. Sprawca uciekł, a niedoszły poszkodowany zawiadomił policję.
Do próby napadu doszło przy ul. Wincentego Pola.

– Patrol policyjny wspólnie z pokrzywdzonym rozpoczął poszukiwanie sprawcy. Po kilku minutach bandyta wpadł w ręce stróżów prawa, a pokrzywdzony bez wątpienia rozpoznał w nim napastnika – relacjonuje nadkom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Bandytą okazał się 24-letni jeleniogórzanin. Mężczyzna trafił do „policyjnego aresztu”. Odpowie za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia, za co grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat.

Nie miał także szczęścia inny mieszkaniec miasta, który pobił i okradł spożywających alkohol mężczyzn. Zdarzyło się to 16 marca przy ul. Obrońców Pokoju.
Do jednego z panów podszedł znany mu człowiek, uderzył go, zabrał mu 70 złotych oraz cztery butelki z nalewką. Sprawca uciekł.

Udało się go namierzyć po dwóch dniach. To 28-letni mieszkaniec Jeleniej Góry. Został osadzony w policyjnej izbie zatrzymań. Za rozbój grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group