Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 4110
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wpadka po 14 latach

Piątek, 26 kwietnia 2019, 6:05
Aktualizacja: Sobota, 27 kwietnia 2019, 11:18
Autor: SG
Jelenia Góra: Wpadka po 14 latach
Fot. Straż Graniczna
Mężczyzna musiał być bardzo zdziwiony, gdy funkcjonariusze Straży Granicznej poprosili o jego dokumenty. Jeszcze większe zdziwienie towarzyszyło mu, gdy zrozumiał, że funkcjonariusze SG nie puścili w niepamięć popełnionego przez niego przed laty przestępstwa.

W połowie ubiegłego tygodnia funkcjonariusz z Placówki SG w Jeleniej Górze wykonujący czynności służbowe w centrum Jeleniej Góry rozpoznał mężczyznę, przeciwko któremu 14 lat temu prowadzone było postępowanie przygotowawcze.

Postępowanie zostało wszczęte w 2005 roku z uwagi na to, iż mężczyzna, wówczas obywatel Ukrainy, w trakcie legitymowania przedstawił funkcjonariuszom podrobione dokumenty. Postępowanie zostało wówczas zawieszone, ponieważ obywatel Ukrainy nie stawił się na przesłuchanie w charakterze podejrzanego i wyjechał z Polski. Pomimo tego, iż legitymowany cudzoziemiec zmienił obywatelstwo udało się na podstawie jego danych personalnych oraz posiadanej dokumentacji potwierdzić, że jest to ta sama osoba - informuje
mjr SG Joanna Konieczniak, rzecznik prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.
Cudzoziemcowi skutecznie został przedstawiony zarzut, który powinien usłyszeć 14 lat temu. Dalsze czynności w powyższej sprawie prowadza funkcjonariusze Straży Granicznej pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze - dodaje rzeczniczka.

Twoja reakcja na artykuł?

45
78%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
3%
Nudzi
1
2%
Smuci
1
2%
Złości
9
16%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group