Sobota, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 4865
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Wpadka pasera: handlował kradzionymi rowerami

Czwartek, 30 września 2010, 9:27
Aktualizacja: 9:28
Autor: KPP
28 skradzionych rowerów oraz części do jednośladów znaleźli policjanci na posesji pewnego mieszkańca Zgorzelca, który zajmował się handlem trefnym towarem pochodzącym z okolic przygranicznego miasta i z Niemiec.

22 września 2010 roku funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu w związku z informacją, że w jednym z garaży na terenie miasta mogą znajdować się rowery pochodzące z kradzieży udali się na wskazane miejsce.

Tam zauważyli młodego mężczyznę, który ładował do samochodu dostawczego jednoślady. Policjanci postanowili sprawdzić ich pochodzenie. Mężczyzna utrzymywał, że nabył je legalnie na terenie Niemiec. Po sprawdzeniu okazało się, że rowery zostały skradzione na terenie Zgorzelca oraz przygranicznych niemieckich miejscowości.

Łącznie policjanci zabezpieczyli 28 jednośladów oraz kilkanaście kół, ram, widełek oraz kierownic, a także numeratory. Oprócz tego funkcjonariusze znaleźli w mieszkaniu mężczyzny komputer przenośny, który został skradziony kilka dni wcześniej z jednego z mieszkań w Zgorzelcu.

Łącznie policjanci zabezpieczyli przedmioty o wartości ponad 30 tysięcy złotych. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Policja wyjaśnia okoliczności, w jakich zatrzymany wszedł w posiadanie skradzionego mienia.

Za paserstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group