Piątek, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 5992
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

WOŚP w mieście i regionie. Będzie się działo!

Wiadomości: JELENIA GÓRA REGION
Czwartek, 6 stycznia 2011, 9:27
Aktualizacja: 9:31
Autor: Angela
Fot. Organizator
XIX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się już w najbliższą niedzielę zabrzmi atrakcjami. Na jeleniogórskim placu Ratuszowym wystąpią Kobranocka i Łowcy Szmalu, w Szklarskiej Porębie – zespół „W tym sęk”, a w Karpaczu odbędzie się impreza na najwyższym poziomie w Polsce: w Samotni. Odbędą się też Międzynarodowe Mistrzostwa w Narciarstwie Alpejskim.

Wszystkie pieniądze, które w tym roku zostaną zebrane do puszek wolontariuszy, podczas aukcji i licytacji oraz imprez towarzyszących, zostaną przekazane na leczenie dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi.

W Jeleniej Górze całość imprezy, która odbędzie się w Rynku, poprowadzą: komendant Hufca ZHP w Jeleniej Górze Marian Łata i Andrzej Marchowski. Po ceremonii otwarcia i przywitania publiczności część muzyczną rozpocznie zespół Łowcy Szmalu, grupa która na Dolnym Śląsku cieszy się sporą popularnością. Po ich godzinnym występie prowadzący wylicytują atrakcyjne przedmioty.

– Wśród nich znajdą się m.in. gadżety WOŚP, jak koszulki i kubki. Będzie też sporej wartości dwuosobowy, siedmiodniowy pobyt w Uzdrowisku Cieplice. Nie zabraknie również książek czy tortów z jeleniogórskich cukierni, Komisarza Lwa oraz innych maskotek przekazanych przez policję i straż miejską. Na aukcję wystawiony zostanie również przedmiot od prezydenta miasta Marcina Zawiły. Cały czas napływają do nas nowe przedmioty przekazywane na licytacje i nie sposób ich wszystkich wymienić – mówi Maria Łabaziewicz, zastępca komendanta Karkonoskiego Hufca ZHP w Jeleniej Górze ze sztabu ZHP.

Po 40 minutowej licytacji na scenie pojawi się na scenie częstochowski zespół Vena Valley grający melodyjnego rocka, który zaprezentuje materiał ze swojej ostatniej płyty „Libido”. W programie koncertu znajdzie się również przeróbka słynnego utworu Republiki „Mamona”, który ukazał się na ich najnowszym singlu. Po występie zespołu odbędą się kolejne aukcje i licytacje przedmiotów.

– Do naszego sztabu trafiły m.in. książki z autografami, w tym Władysława Bartoszewskiego, piłka z autografami z meczu „Gwiazdy na gwiazdkę”, tort w kształcie loga WOŚP z Cukierni Mercury, trzy płyty z koncertu z Woodstocku, obraz z autografem Jurka Owsiaka i wiele innych – mówi Marta Knap, szef sztabu WOŚP przy Wspólnym Mieście w Jeleniej Górze, który całą akcję zaczyna już w sobotę.

Sztab utworzony przy stowarzyszeniu "Wspólne Miasto" otrzymał zgodę na przeprowadzenie zbiórki w Centrum Handlowym ECHO. Wolontariuszy będzie można tam spotkać już 8 stycznia od godz. 10:00. 
Zbiórka zostanie również przeprowadzona 7 stycznia w kilku szkołach ponadgimnazjalnych - relacjonuje Paweł Bigus.

Wystartowała też strona internetowa sztabu (www.wosp.jgora.pl) gdzie można znaleźć wszystkie bieżące informacje dotyczące zarówno imprez, licytacji, sponsorów jak i spotkań dla wolontariuszy.
Ponad setka młodych ludzi wyjdzie w niedzielę na ulice naszego miasta. Każdy uzbrojony w identyfikator, puszkę i serduszka będzie dzielił się uśmiechem i kwestował na rzecz dzieci. W tym roku zbieramy fundusze na sprzęt medyczny, który pomoże w diagnozowaniu i leczeniu dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi - mówi Marta Knap. Jeszcze w zeszłym roku odebraliśmy identyfikatory. Pozostaje tylko złożyć puszki i liczyć na piękną pogodę w dniu Finału - dodaje Rania Mukalled.

Punktualnie o godzinie 20.00 rozbłyśnie „Światełko do Nieba” wraz z pokazem sztucznych ogni. Kwadrans później na estradzie pojawi się zespół KOBRANOCKA – gwiazda imprezy. W ciągu półtorej godziny muzycy zaprezentują swoje największe przeboje z największym „Kocham cię jak Irlandię”. Impreza organizowana jest przez Miasto Jelenia Góra, Jeleniogórskie Centrum Kultury oraz Komendę Hufca ZHP w Jeleniej Górze.

W Szklarskiej Porębie impreza odbędzie się na Skwerze Radiowej Trójki, od godz. 16.00 do późnego wieczora. W programie zaplanowano szkolenie GOPR z zasad zachowania bezpieczeństwa w górach, licytacje, loterie fantowe, konkursy i zabawy dla dzieci, prezentację psów zaprzęgowych, występ muzyków rodzimej sceny Kokopelli Sound System, Tiriba, DJ Pati i tradycyjną oprawę Walońską, a o godz. 20:00 – Koncert zespołu „W Tym Sęk”. Będą też ciepłe posiłki i napoje.

– W Karpaczu jak co roku w ramach finału WOŚP odbędą się dwie imprezy – mówi Monika Słowik, kierownik referatu promocji w Karpaczu. Jedną z nich będzie górski finał w schronisku Samotnia, który rozpoczął się już w piątek. W programie przeglądy filmów górskich, prelekcje, wykłady i sprzedaż fantów przez Tomka Banasiewicza, Zbyszka Piotrowicza i Piotra Pustelnika oraz wiele innych atrakcji.

W niedzielę natomiast na stoku Pod Wangiem odbędą się III Międzynarodowe Mistrzostwa Karpacza w Narciarstwie Alpejskim XIX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Początek zawodów to godz. 12. 00, a przewidywany czas zakończenia godz. 14.00. Zapisy będą się odbywały przed zawodami na stoku. Wpisowe to 20 zł.

Cały dochód przeznaczony będzie na rzecz XIX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Każdy uczestnik zawodów otrzyma drobny upominek i będzie mógł wziąć udział w konkursie na najciekawszy zjazd, przy czym oceniane będą przebranie i technika zjazdu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22) Dodaj komentarz

~///// 6-01-2011 10:29
a w Kowarach jak zwykle nic???!!!!
~Denial 6-01-2011 10:55
W kowarach bd grał Don\\\'t paniC ;)
~.Jacek. 6-01-2011 10:55
jakis czas temu widzialem plakat WOŚP i było napisane że na złotniczej wystąpi Afromental !! Dlaczego nikt teraz o tym nie pisze? Czyżby ten koncert był ściemą?????
~ja 6-01-2011 11:04
i nj24 też dało informacje o Miłkowie :-) bravo i dzięki :-)
wrocławski_student 6-01-2011 12:36
spoko będzie się działo - założę bank charytatywny, który będzie inwestował zgromadzone środki czytaj powiększał i dysponował potrzebującym - oczywiście sam muszę z czegoś żyć więc pro forma zostanę bezrobotnym milionerem - w podzięce dla was zrobi się jakiś koncert pod strzechą, będą różne piguły, alkohol, panny do wzięcia no i hari kriszna dla wypaczania umysłów waszych dzieci - i to tyle obrazu tego w kogo tak wierzycie
~sk 6-01-2011 12:57
Mam nadzieje, ze wroclawski_student nie studiuje za moje pieniadze z podatkow bo na takiego d...la szkoda kazdej zlotowki.
~Clitoris 6-01-2011 13:10
wrocławski studencie - bardzo trafna ocena działalności pana Owsiaka. Przeprowadzanie akcji charytatywnych, których koszt ( pokrywany z budżetu państwa i budżetów lokalnych) wielokrotnie przewyższa przychód( to, co pan Owsiak zbiera) to jakieś nieporozumienie. Utrwala się przy tym chorą sytuację, w której sprzęt do szpitali kupuje się za środki z publicznej żebraniny, a nie ze środków zgromadzonych z podatków obywateli, będących w dyspozycji rządu. Rząd RP nie zapewnia jednak wystarczającej ilości sprzętu dla szpitali - woli wydawać pieniądze podatników na utrzymywanie Kościoła Katolickiego.
~wrc 6-01-2011 13:10
a rajdowej pomocy nie bedzie w tym roku ?????
~ 6-01-2011 13:47
Umiera papież. U wrót raju św. Piotr go pyta: - Ktoś ty? - Ja? Biskup Rzymu. - Biskup Rzymu? Nie kojarzę. - No, namiestnik Pański na Ziemi. - To Bóg ma namiestnika? Nic mi o tym nie wiadomo. - Jestem głową kościoła katolickiego! - A co to takiego? ...Dobra. Czekaj tu, idę spytać szefa. (tup, tup, > > tup) - Panie Boże, masz chwilkę? Jest tu taki jeden, mówi, że jest papieżem, Twoim namiestnikiem na Ziemi, głową czegoś tam.. - Nie kojarzę. Ale moment... Jezusie, może ty coś o tym wiesz? - Nie, tato, nie kojarzę. Ale pójdę z nim pogadać. Po chwili wraca Jezus zwijając się ze śmiechu i mówi: - Pamiętacie to kółko rybackie, które zakładałem 2000 lat temu? - No, i? - Oni do tej pory działają!
~kibic 6-01-2011 13:52
no wlaśnie!! Co z rajdową pomocą?? Czyżby trzeba było jechać do Wrocławia??
~ 6-01-2011 15:47
A w Kowarach tez zagra WOŚP. Jak nic nie bedzie się działo??? Rany a może byś się zabrało do roboty i pomógł?? Myslisz że organizacja fianału to taka prosta sprawa????To wez i zacznij coś robić organizuj a nie że znowu nic nie ma... najlepiej siedzieć na tyłku i marudzić...
~swercru 6-01-2011 16:36
Niby znane te Grupy na dolnym śląsku aa nie słyszałem o nich ani nikt z mych bliskich znajomych nie słyszał ... Rock może być ale osobiście wolę RAPCORE , RAP ,Hip hop, R n b , Regeeton , Rege
~GT 6-01-2011 17:18
Orkiestra Owsiaka to jedyna instytucja na którą co roku daję pieniądze. Sprzęt,który kupują uratował setki istnień i po prostu go widać w placówkach zdrowia.Poza tym jest to społeczne ruszenie młodych ludzi,którzy chcą zrobić coś dobrego od siebie. Zbiórka trwa tylko jeden dzień w roku a efekt jest niesamowity.
~prawda na100 6-01-2011 17:50
niesamowity zysk ma Owsiak i jego żona - masz rację - niesamowite są koszty Woodstocku i całego otoczenia - niesamowicie dużo zbiera od Polaków - zatem jeszcze bardziej zwiększmy składki zdrowotne i zmieńmy zarządzanie finansami służby zdrowia, bilans powinien być ten sam :) jak długo naiwność jeszcze będzie utrzymywała tego medialnego pionka
~mistrzowie 6-01-2011 18:48
do ~prawda na100 - może, gdyby nie pan Owsiak i to, że umie coś zorganizować, to Twoje dziecko by umarło ;)
~KasiuniaZab 6-01-2011 19:23
ciekawe czy cała kasa ze wspólnego miasta trafi na konto fundacji czy na spłatę długów lidera ?
rymcycymcy 6-01-2011 20:18
Biedne zazdrośniki ! Sukces innego boli bardziej niż własna porażka ...jakie to piękne ...staropolskie :))
~Malgo 6-01-2011 21:23
Zapraszamy wszystkich do szkoły w Mysłakowicach, gdzie również jak co roku zagra WOŚP. Uczniowie tej szkoły przygotowali programy artystyczne, sprzedają wykonane przez siebie wyroby świąteczne itp. Szkoda tylko, ze tak niewielu mieszkańców chce w tym dniu uczestniczyć razem z dziećmi i wspierać dzieło Jurka Owsiaka.
~xyz 6-01-2011 21:44
w Kowarach także co roku jest WOŚP. Wydaje mi się ze redakcja poprostu nie dotarła do takich informacji,jak zwykle spychając Kowary na trzeci plan...
~bzzzzz 6-01-2011 22:22
Szkoła w Mysłakowicach zagra a gdzie Wójt ,opuścił chorągiewkę i cisza wybory wygrane można spać spokojnie i dalej nic nierobienie przez 4 lata to jest to ,głupia gmina kupiła a szkoda .
~manuela 7-01-2011 9:09
Orkiestra Owsiaka to jedna z tych organizacji (pośredników), której nie wspieram. Cenię i szanuję ludzi pomagających innym, ale w sposób klarowny.
~ 7-01-2011 21:52
Orkiestra Owsiaka już jest obecna w markecie LIDL. Już od dzisiaj personel jest ubrany w koszulki i puszki na pieniażki stoją. Obserwowalem klientów i nikkt nie przechodził obojętnie. Brawo.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group