Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 5319
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: WOŚP gra od rana: „Mierzymy wysoko”

Niedziela, 10 stycznia 2016, 15:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 11 stycznia 2016, 9:28
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: WOŚP gra od rana: „Mierzymy wysoko”
Fot. Przemek Kaczałko
Dzisiaj (10.01) od samego rana ulicami całej Polski, w tym Jeleniej Góry przemierzają wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podczas XXIV finału imprezy odbywającej się pod hasłem "Mierzymy wysoko" nie zabraknie koncertów na Placu Ratuszowym oraz tradycyjnego „Światełka do nieba”.

Zbiórkę pieniędzy na rzecz pediatrii i osób starszych prowadzą dwa sztaby na terenie stolicy Karkonoszy: Hufiec Karkonoski Związku Harcerstwa Polskiego z siedzibą przy Szkole Podstawowej nr 13 oraz młodzieżowe Stowarzyszenie All-ternatywa, które skorzystało z gościnnych progów Klubu Kwadrat i Jeleniogórskiego Centrum Kultury przy ul. Bankowej.

Jak mówi Michał Piasecki, szef jeleniogórskiego sztabu WOŚP przy stowarzyszeniu All-ternatywa, wolontariuszy nie brakuje i mimo czarnego PR-u nie odczuwają tego w spotkaniach z ludźmi. - Czasami czuć ten czarny PR, ale nie spotkaliśmy się jeszcze z atakiem słownym na wolontariusza, jest spokojnie – powiedział M. Piasecki.

W samo południe na jeleniogórskim Rynku rozpoczął się festyn rodzinny z loterią fantową, grą miejską, karetką pogotowia i wieloma innymi atrakcjami. Od godziny 16.00 na scenie pojawią się artyści: Fairy Tail Show, Silent Live oraz Leniwiec. W przerwach będą się odbywać licytacje cennych przedmiotów, a na zakończenie pokaz fajerwerków – punktualnie o godz. 20.

- Do wylicytowania będzie m.in. misiek straży pożarnej ufundowany przez OSP, a także dzień w Państwowej Straży Pożarnej oraz wiele voucherów i gadżetów WOŚP – dodał Michał Piasecki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (63)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group