Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 4184
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: WOŚP – finał z głową

Środa, 27 stycznia 2021, 11:25
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: WOŚP – finał z głową
Fot. Przemek Kaczałko
Przed nami 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Jeleniej Górze pełna mobilizacja dwóch sztabów pozwoliła na zgromadzenie 400 wolontariuszy, którzy (31.01) w niedzielę pojawią się na ulicach stolicy Karkonoszy i okolicznych miejscowości. Z powodu rządowych obostrzeń nie będzie koncertów i imprez towarzyszących, a licytacje przeniesiono do sieci internetowej.

Tradycyjnie, w Jeleniej Górze działają dwa sztaby WOŚP - przy Karkonoskim Hufcu ZHP oraz przy Zespole Szkół Technicznych "Mechanik".

Ze względu na pandemię nie odbędzie się kilka sztandarowych punktów programu, w tym licytacja na Placu Ratuszowym - powiedział Robert Zapora, komendant Karkonoskiego Hufca ZHP, który zapowiada, że w centrum miasta odbędzie się loteria fantowa, a także zbiórka krwi w jeleniogórskim Ratuszu. - Ulicami miasta przejedzie WOŚP-obus, który będzie wiózł wolontariuszy, aby dotrzeć do tych, którzy nie chcą zbyt daleko od domu wychodzić - dodał przedstawiciel harcerzy.

Władze miasta również włączyły się w organizację finału - poprzez e-skarbonkę zgromadzono już 12,7 tys. zł, a ponadto przekazano kilka fantów na licytację.

Przekazaliśmy na licytację obiad z prezydentem - w restauracji wybranej przez osobę, która wygra - oczywiście, gdy już będzie można. Będzie też kalendarz Mai Włoszczowskiej z jej autografem, zestaw gadżetów miejskich, a także skarbonka z limitowanej serii wyprodukowanej przez PKO BP z okazji 100-lecia banku - wymieniał Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry.

Zbiórka trwa od pewnego czasu - w wielu miejscach (np. sklepach sieci Żabka) stoją puszki WOŚP. Ponadto organizatorzy pojawią się w okolicach marketów, bowiem najbliższa niedziela jest handlowa. W tym roku finał orkiestry został przesunięty o dwa tygodnie, co dało więcej czasu organizatorom na przygotowanie się do nietypowych warunków. Celem 29. finału WOŚP są dzieci - pacjenci laryngologii, otolaryngologii oraz diagnostyki głowy.

Będzie też licytacja "live" o godz. 15:00 i 19:00 - na profilu facebookowym jeleniogórskich sztabów WOŚP. W ubiegłym roku w sumie zebrano w naszym regionie 440 tysięcy złotych.

Na ulicę wyjdzie ok. 400 wolontariuszy - każdy musi posiadać ze sobą identyfikator z hologramem i danymi sztabu, a także przypisaną puszkę, która posiada 4 banderole. Wolontariusze będą też mieć maseczki i rękawiczki, a część będzie wyposażona w terminale do płatności kartą. W dalszym ciągu można przekazywać do obu sztabów fanty na licytację, bowiem będzie ona trwać w sieci internetowej (na Allegro) do połowy lutego.

W tym roku stawiamy na bezpieczeństwo. Hasło to "Finał z głową" - ma ono dwa znaczenia: laryngologia, otolaryngologia i diagnostyka głowy, a po drugie właśnie bezpieczeństwo - dodał Jakub Thauer, szef sztabu WOŚP przy ZST "Mechanik".

Twoja reakcja na artykuł?

33
48%
Cieszy
9
13%
Hahaha
5
7%
Nudzi
3
4%
Smuci
9
13%
Złości
10
14%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (50)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
357
Coraz lepiej
24%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
38%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group