Niedziela, 20 września
Imieniny: Eustachego, Filipiny
Czytających: 4386
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wolontariusz Jerzy Buzek

Wiadomości: Karpniki
Piątek, 25 lipca 2008, 18:48
Aktualizacja: 18:51
Autor: Mar
Fot. Janusz Lewicki
Europoseł i były premier Jerzy Buzek odwiedził dzisiaj Karpniki i Mysłakowice. Przyjechał jako honorowy wolontariusz Letniej Akademii PROJEKTOR. W szkole podstawowej w Karpnikach wziął udział w zajęciach z chemii, jakie prowadziły cztery studentki Politechniki i Uniwersytetu Rzeszowskiego.

- Zobaczcie, ja też zakładam okulary i gumowe rękawiczki, bo bez nich kontakt z substancjami chemicznymi jest zbyt niebezpieczny – tłumaczył uczestnikom zajęć profesor Jerzy Buzek.
Chwilę później z kolby wykipał kolorowy wulkan, jaki przygotowali uczestnicy z trzech substancji powszechnie dostępnych w sklepach i aptekach.
- Jestem tutaj, bo gdy trzy lata temu dowiedziałem się o akcji stowarzyszenia Klanza i polsko-amerykańskiej fundacji wolności, gdy poznałem zdumiewające doświadzenia wolontariuszy zapragnąłem z nimi odwiedzać te najmniejsze miejscowości – powiedział nam Jerzy Buzek.

W Mysłakowicach europoseł wziął udział w zajęciach z fizyki i spotkał się z wolontariuszami tam pracującymi. – Nasi wolontarisze w czasie wakacji poprowadzą takie zajęcia w stu szkołach w całej Polsce – powiedział nam prezes stowarzyszenia Klanza, Zdzisław Hofman.
Europoseł Jerzy Buzek wykorzystuje obecnie czterotygodniową przerwę w obradach parlamentu europejskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~pamietamy 25-07-2008 19:56
...„Co za pies stworzył AWS”, „Znajdzie się kij na Mariana ryj”, a policja stoi obok i się uśmiecha. Bo prócz haseł: „Piskorski na Białoruś”, „Buzek na wózek”, „Balcerowicz ty złodzieju” czy „Unia Wolności do Brukseli” były też hasła: „Policjanci dziś są z nami”, „Warszawiacy chodźcie z nami”, „Chodźcie z nami dziś nie biją”. ...
~Grzegorz Niedźwiecki cos o wolontariacie... 25-07-2008 20:55
KOPCIUSZKOLAND „Kochajmy się jak bracia – dzielmy się jak Żydzi” Mini-esej ten, piszę w wigilię Bożego Narodzenia 2000 roku. Za oknami zima, chociaż jeszcze bez śniegu. Wiele choinek i domów przystrojonych lampkami. W telewizji nastrój zadumy, refleksji i pełno filmowej „Ody do miłości”. Tylko krótka wzmianka we wszystkich wiadomościach, na piątym, szóstym miejscu, że pielęgniarki strajkują i wigilię spędzają na ulicach oraz w okupowanych gmachach. Chyba tak lubią? Prezydent z małżonką odwiedzają z kamerą domy pomocy społecznej, premier dzieli się opłatkiem z dyżurującymi ratownikami różnych służb publicznych, prymas wygłasza orędzie wigilijne i apel pasterski. Nikt nie przejmuje się pielęgniarkami. Przecież dzień wcześniej sejm uchwalił 203,- zł podwyżki od nowego roku dla tego środowiska. Jeszcze im mało? Wkraczamy w XXI wiek. Wiek cudów techniki i dobrobytu… Zaraz, zaraz. Jakiego dobrobytu? Dla kogo? Kraj jest na dorobku – mówi prezydent, mówi premier wysiadając z rządowej limuzyny. Co rząd to nowy dorobek. Aferzystów i nowobogackich. Poza tym 2000 samotnych, bezdomnych i najuboższych wrocławian zasiada w parafiach do wieczerzy. 800 bezdomnych i samotnych krakowian zebrało się w krużgankach klasztoru ojców Franciszkanów. 12 pierwszych ofiar mrozów w Polsce – czytamy w telegazecie. Co stoi na przeszkodzie, aby jeszcze „parę” pielęgniarek do nich dołączyło. Przypomina mi to wigilię stanu wojennego 1981 roku – ale cicho sza. Cenzura. Grażyna Bukowska z telewizyjnych wiadomości, ze wzruszeniem życzy nam smacznego, opisując bogate potrawy wigilijne. A ja widziałem jak pewna starsza kobieta chciała kupić jedyną rybkę za 1,60 zł – bo przecież rybka musi być. Nic nie rozumiem? Gdzie ci Polacy z Kazachstanu się pchają? Kto im zapewni dorobek? Do wielu gazet, w przeddzień świąt, dołączono kompakty z kolędami. Natalii Kukulskiej, Wioletty Willas i inne dla dzieci. W michnikowskiej Gazecie Wyborczej załączono nawet sianko. „Kochajmy się jak bracia, dzielmy się jak Żydzi” – mówi słynne przysłowie. Czy to nie w myśl tego hasła powołano Balcerowicza na stanowisko prezesa Narodowego Banku Polskiego? Za garść srebrników z czartem cyrograf podpisali ci, którzy doszli do władzy na fundamentach kartek na mięso i ofiar walk o niepodległość. Aby do końca kadencji. Po nas choćby i potop. A może by tak politycy zacisnęli pasa na słynne jaruzelskie 90 dni? Abyśmy umieli tworzyć wspólnotę ludzi, którzy „umieją kochać się wzajemnie i sobie ustawicznie pomagać” – jak mówi prymas Józef Glemp. Starczyłoby nie tylko dla pielęgniarek. Oj nie ma w Polsce kary śmierci! Oj pogubicie Polacy jeszcze buty czekając dalej na księcia z bajki…
~EM 25-07-2008 21:45
Myślał by kto!! Wielki chemik się znalazł. Chyba szuka pracy
~mo 25-07-2008 22:51
ten człowiek powinien się wstydzić, za to co zrobił Polakom. skutki jego rządów odczuliśmy boleśnie, a jeszcze czeka nas wynik jego reformy emerytalnej.
nol_ 26-07-2008 12:34
--> mo, J. Buzek to wspaniały człowiek, nie ma czego się wstydzić. Chyba nie tego, że złotówka jest mocniejsza od dolara.
~Pytek 26-07-2008 15:01
Dzieki Panie Grzegorzu za te SŁOWA PRAWDY!!! Ale prawda jest i taka, że pluj mu w gembe, a on twierdzić będzie, że ciepły deszcz pada!!! Dlatego też owe wędrówk iBuzka, Marcinkiewicza Balcerowicza i innych karierowiczów po Karju i zagranicy aby tylko zaczepiśc się na synekurki i pozorowa nie pracy za grube pieniądze. A reszta HOŁOTy (Polaków) niech sczeźnie. Ciekawym, kto Onego zaprosił i zajakie( czyje ) pieniądze???!! Chyba znów kilkoro dzieci nie ma wakacji...
~kk 27-07-2008 22:23
~kk 27-07-2008 22:25
popatrz na zdjęcie nr 10-ale numer
~misjak 30-07-2008 14:33
czemu miała służyć ta wizyta i kto to sponsoruje.Kolejny pokaz jak nasi politycy chcą się pokazać wsrud ludu.Panie sołtysie karpnik może by Pan wreszcie zająl się czym porzyteczniejszym dla wsi a nie marnował czas na takie zbędne kurtuazje.Towarzystwo Przyjaciół karpnik wasz byt we wsi to fikcja .Nic oprócz kupałek nie zrobiliście dla wsi.A jak się umiecie prezentować jacy to jesteście ważni dla wsi.
~ 31-07-2008 13:54
prof. Buzek jest honorowym wolontariuszem programu PROJEKTOR, jeździł w ramach tego programu po to żeby go promować. Taki wyjazd odbył się już drugi raz. Nie wiem czemu niektórzy nie potrafią po prostu przeczytać tekstu który jest poniżej tych "oburzających" zdjęć??!! Fajnie się wypowiadać kiedy nie ma się pojęcia o co chodzi... A tak w ogóle to profesor pojechał w czasie swojego urlopu, a przecież mógł spokojnie zrobić sobie wakacje... To też "niepoprawne"?
~misjak 1-08-2008 14:06
ale podróże wolontariuszą ktoś sponsoruje niewieże że podróż maja darmowa.To kolejna fikcja w naszym kraju.Wolontariusze,Fundacje to bujda na resorach.Komu to ma słuzyc takie wolontariaty czego one dzieci w szkole w Karpnikach nauczyły.Proszę pomysleć logicznie to do ciebie mój przedmówco.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group