Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 6954
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpniki: Wolontariusz Jerzy Buzek

Piątek, 25 lipca 2008, 18:48
Aktualizacja: 18:51
Autor: Mar
Karpniki: Wolontariusz Jerzy Buzek
Fot. Janusz Lewicki
Europoseł i były premier Jerzy Buzek odwiedził dzisiaj Karpniki i Mysłakowice. Przyjechał jako honorowy wolontariusz Letniej Akademii PROJEKTOR. W szkole podstawowej w Karpnikach wziął udział w zajęciach z chemii, jakie prowadziły cztery studentki Politechniki i Uniwersytetu Rzeszowskiego.

- Zobaczcie, ja też zakładam okulary i gumowe rękawiczki, bo bez nich kontakt z substancjami chemicznymi jest zbyt niebezpieczny – tłumaczył uczestnikom zajęć profesor Jerzy Buzek.
Chwilę później z kolby wykipał kolorowy wulkan, jaki przygotowali uczestnicy z trzech substancji powszechnie dostępnych w sklepach i aptekach.
- Jestem tutaj, bo gdy trzy lata temu dowiedziałem się o akcji stowarzyszenia Klanza i polsko-amerykańskiej fundacji wolności, gdy poznałem zdumiewające doświadzenia wolontariuszy zapragnąłem z nimi odwiedzać te najmniejsze miejscowości – powiedział nam Jerzy Buzek.

W Mysłakowicach europoseł wziął udział w zajęciach z fizyki i spotkał się z wolontariuszami tam pracującymi. – Nasi wolontarisze w czasie wakacji poprowadzą takie zajęcia w stu szkołach w całej Polsce – powiedział nam prezes stowarzyszenia Klanza, Zdzisław Hofman.
Europoseł Jerzy Buzek wykorzystuje obecnie czterotygodniową przerwę w obradach parlamentu europejskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group