Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 6405
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wojtek Klemm w ślepej uliczce

Wtorek, 27 stycznia 2009, 18:44
Aktualizacja: Czwartek, 29 stycznia 2009, 7:56
Autor: Mar
Jelenia Góra: Wojtek Klemm w ślepej uliczce
Radni uważają, że władze miasta "rękoma i nogami" bronią W. Klemma. Na zdjęciu kierownik artystyczny teatru z prezydentem Markiem Obrębalskim podczas spotkania z Krystianem Lupą w Biurze Wystaw Artystycznych.
Fot. TEJO
Podczas dzisiejszej sesji rady miejskiej zdecydowano o przyjęciu statutów rozłączonych już teatrów: Dramatycznego C. K. Norwida oraz Zdrojowego Teatru Animacji. Dokumenty te, między innymi, regulują zasady działania obydwu placówek czy sposób powoływania władz. I mogą się okazać barierą nie do przeskoczenia dla kierownika artystycznego TD.

Chociaż treść obydwu dokumentów została uzgodniona kilka dni temu przez komisję kultury, to jednak jej przewodniczący, Cezary Wiklik złożył w imieniu komisji dwie poprawki, gdy tylko rozpoczęto omawianie dokumentów.

- Uważamy, że w statutach powinno być zapisane, że dyrektor generalny jest jednocześnie dyrektorem artystycznym – tłumaczył przewodniczący – tak było do połączenia teatrów i doskonale się sprawdzało. Druga sprawa, że prezydent i rada miejska może delegować do rady programowej teatru swoich przedstawicieli.

Przeciwko zaproponowanym zmianom był prezydent Marek Obrębalski oraz jego zastępca, Zbigniew Szereniuk.
- Statut nie musi określać dokładnie struktury dyrektorskiej w teatrze – mówił zastępca prezydenta – W poprzednim statucie nie było takiego zapisu i uważam, że teraz jest niepotrzebny.
- Już raz daliśmy panu swobodę powoływania kadry kierowniczej w teatrze i jak sądzę nie wyszliśmy na tym najlepiej – ripostowała radna Grażyna Malczuk.

Radni nie przekonali w dyskusji prezydentów ani oni nie przekonali radnych. W głosowaniu za przyjęciem obydwu poprawek za głosowało 15 radnych, prawie wszyscy obecni na sali obrad.
Statuty z poprawkami zostały przyjęte jednogłośnie. Zdaniem radnych, prezydenci broniąc pierwotnych zapisów bronili Wojtka Klemma, który nie spełnia wymogów stawianych naczelnemu. Natomiast mógłby dalej pełnić stanowisko dyrektora artystycznego. Połączenie obydwu funkcji to jak twierdzą radni, zamknięcie Klemmowi drogi do stanowiska dyrektora.

- Nie widzę powodu, żeby trzeba było ponownie rozpisywać konkurs na stanowisko dyrektora – powiedział Z. Szereniuk – przyjęcie statutów w niczym nie zmienia warunków konkursu.
Do końca marca ma zapaść decyzja, kto zostanie nowym dyrektorem Teatru C.K. Norwida.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group