Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 2575
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Wojna na ceny

Sobota, 2 września 2006, 0:00
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Rozpoczęła się ostra walka między handlowcami o portfele klientów – podało sobotnio-niedzielne Słowo Polskie Gazeta Wrocławska. Kiedy media donoszą zewsząd o spodziewanych podwyżkach cen, według dziennika w stolicy Dolnego Śląska mają one spaść. Czy warto pojechać z Jeleniej Góry na zakupy do Wrocławia?

Elektronika, odzież, obuwie i multimedia. To wszystko będzie we Wrocławiu tańsze. Powód? W ciągu najbliższych miesięcy w stolicy Dolnego Śląska otwartych zostanie kilka dużych sklepów i trzy ogromne galerie handlowe.
Pierwsze oznaki wojny cenowej Dolnoślązacy mieli w tym tygodniu.

Czwartkowe otwarcie sklepu Electro World w Bielanach Wrocławskich zmusiło dwie inne sieci – Media Markt i Euro RTV AGD do walki o klienta. Głównie cenami. Media Markt wysłało w dzień otwarcia kilka osób ubranych w reklamy zachęcające do kupna odtwarzacza DVD za 55 zł. Tego samego dnia oddalony jedynie o kilkaset metrów sklep sieci Euro RTV AGD obniżył ceny kilkudziesięciu produktów.

W innych wrocławskich sklepach sieci te same towary są sprzedawane nawet o kilkaset złotych drożej. Można się jednak spodziewać, że już wiosną spadną ceny także bliżej centrum miasta. Bo właśnie wtedy otworzą się największe centra handlowe we Wrocławiu: na pl. Grunwaldzkim, przy ul. Powstańców Śląskich i Legnickiej.
W tej chwili w Pasażu Grunwaldzkim wynajęto prawie 100 procent powierzchni handlowej. Tak samo jest już w Arkadach Wrocławskich i Galerii Legnickiej.

W Pasażu i Galerii Legnickiej pojawi się bowiem Saturn, kolejna sieć z elektroniką użytkową i sprzętem gospodarstwa domowego, kolejny poważny konkurent sieci Euro, Media Markt, Electro World i Art-Dom.

Na ostrą walkę można liczyć także w innych branżach.
– W Arkadach pojawi się pierwszy we Wrocławiu Traffic Club. To konkurencja dla Empiku, która zaoferuje sporo muzyki. Ostrej konkurencji trzeba się spodziewać także w branżach odzieżowej i obuwniczej. Pojawią się marki, których do tej pory nie ma we Wrocławiu. Te firmy rywalizować będą nie tylko cenami, ale przede wszystkim atrakcyjnością kolekcji – mówi Dorota Beltrani z Arkad Wrocławskich.

We Wrocławiu wkrótce pojawi się nowy duży gracz – Factory Outlett. Pierwsze zakupy w 80 sklepach odzieżowych na wrocławskim Muchoborze Małym będzie można zrobić 4 października. Na razie powierzchnia handlowa centrum wyniesie 10 tys. metrów kwadratowych. Ale już teraz właściciel centrum – firma Neinver Polska – wystąpiła do miasta o określenie warunków, jakie musi spełnić kolejny ich budynek, który powstanie w tym miejscu. Ma się w nim mieścić 30 sklepów o łącznej powierzchni 3 tys. metrów kwadratowych. Specyfiką centrum typu outlett jest to, że w firmowych sklepach renomowanych producentów odzieży i obuwia sprzedawane są końcówki i resztki starszych kolekcji, zapasy, próbki i nadwyżki produkcyjne. Klientów kuszą obniżone ceny. Ubrania takich firm jak: Calzedonia, Vero Moda, Levi’s, Wólczanka, Intermoda można dostać tam nawet o 70 proc. taniej niż w zwykłym sklepie.

Więcej w Słowie Polskim Gazecie Wrocławskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group