Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 6067
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wódz lewicy namaszcza kandydatów

Czwartek, 17 września 2009, 9:33
Aktualizacja: 9:33
Autor: Ania
JELENIA GÓRA: Wódz lewicy namaszcza kandydatów
Fot. Ania
Grzegorz Napieralski, szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej spotkał się wczoraj z działaczami SLD byłego województwa jeleniogórskiego. Jego wizyta była związana z przygotowaniami do wyborów samorządowych. W rozmowach uczestniczył także wicemarszałek Sejmu Jerzy Szmajdziński.

Wybory samorządowe są dla nas najważniejsze, ponieważ są najbliżej obywatela – mówił Grzegorz Napieralski. Kandydatów na burmistrzów, prezydentów i radnych z SLD poznamy do 10 października. Nie wykluczone, że w wewnątrz sojuszu odbędą się prawybory.

Kandydatką na prezydenta Jeleniej Góry może być Grażyna Malczuk, szefowa jeleniogórskich struktur SLD. Wiadomo już, że uzyskałaby ona poparcie Janusza Krasonia, szefa wojewódzkich struktur SLD na Dolnym Śląsku, który podkreślał, że ma ona ogromne doświadczenie i z pewnością dobrze wywiązywałaby się z pełnionej funkcji.

Ostateczna decyzja nie zależy jednak od niego samego, ale także od pozostałych członków sojuszu w Jeleniej Górze. Sama zainteresowana tłumaczy, że potrzebuje jeszcze trochę czasu, musi się zastanowić zanim podejmie konkretną decyzję.
- Zależy nam na tym, żeby promować najbardziej skutecznych kandydatów, dlatego też będziemy konsultować się z samorządowcami, a nawet samymi mieszkańcami. Chcemy wiedzieć, co należy zmienić. – mówi Janusz Krasoń.

SLD do końca roku chce przygotować kampanię wyborczą, która, jak wczoraj przekonywali jej szefowie nie będzie łatwa, a być może nawet brutalna. Rozpocznie się zaś na początku 2010 roku. W chwili obecnej nie mówi się o żadnej koalicji. Według szefów sojuszu takie rozmowy będą możliwe po wyborach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (43)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1153
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group