Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 6181
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wodospad Wrzosówki – deszczowa atrakcja Jeleniej Góry

Poniedziałek, 3 czerwca 2013, 10:04
Aktualizacja: Wtorek, 4 czerwca 2013, 7:20
Autor: Zbyszek Leszek
Jelenia Góra: Wodospad Wrzosówki – deszczowa atrakcja Jeleniej Góry
Fot. Zbyszek Leszek
Wrzosówka, jedna z rzek Jeleniej Góry o długości 14,5 km, wypływa w Karkonoszach w rejonie Czarnego Kotła na wysokości 1228 m.n.p.m przepływa przez Jagniątków, Sobieszów i Uzdrowisko Cieplice. Jedną z jej atrakcji jest wodospad.

Na wysokości 655 m.n.p.m poniżej Skalanych Baszt znajduje się zapomniana atrakcja Jeleniej Góry - Wodospad Wrzosówki, który przed wojną posiadał status pomnika przyrody. Obecnie trudno dostępny i nie jest też oznaczony.

Wrzosówka, ze swoimi licznymi kaskadami w górnym biegu tuż powyżej Jagniątkowa, płynie przez skalisty wąwóz zwany Uroczyskiem i stanowi wspaniałą atrakcję turystyczną naszego miasta, zwłaszcza w porze deszczowej, kiedy koryto rzeki wypełnia się wodą.

Szkoda, że większość kaskad jest zarośnięta i trudno dostępna dla turystów. Narzekamy, że w deszczową pogodę nie ma co zwiedzać, a przecież można by stworzyć produkt turystyczny z tej wydałoby się znienawidzonej aury i zaproponować spacer wzdłuż rzeki. Wcześniej jednak trzeba jej brzegi uporządkować z chaszczy oraz trasę oznakować.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group